Weekendowa wycieczka do Gdańska

Transport między polskimi miastami bardzo szybko się rozwija. Dzięki rywalizacji różnych przewoźników mamy możliwość zorganizowania krótkiego wypadu bez konieczności przeznaczania na ten cel dużych kwot. Jednym z najpopularniejszych kierunków jest polskie morze. Weekend w Gdańsku to doskonały pomysł na relaks i odcięcie się od trudów codziennego życia. Jak zaplanować przyjazd do miasta? Co warto zobaczyć i jak poruszać się po mieście?
Łatwe poruszanie się samochodem po Gdańsku

Wiele osób rezygnuje z przyjazdu do Gdańska własnym samochodem. Zamiast tego decydują się na pociąg, autobus, a nawet samolot. Popularność tego ostatniego środka transportu wynika z otwarcia bezpośredniego połączenia z Warszawy, operowanego przez tanie linie lotnicze. Ceny zaczynają się już od kilkunastu złotych, a widoki, które możemy podziwiać z okna maszyny zapierają dech w piersiach.

W mieście działa dobrze zorganizowana komunikacja miejska. Jeśli jednak ktoś planuje wypad do pobliskiej Gdyni czy na molo w Sopocie, dobrym rozwiązaniem będzie wypożyczenie samochodu osobowego. Ceny w wypożyczalniach różnią się i zależą od modelu wybranego auta. Powinniśmy jednak liczyć się z wydatkiem około 100 złotych za dzień użytkowania.

Miejsca w Gdańsku warte odwiedzenia

Jakie atrakcje należy koniecznie odwiedzić w Gdańsku? Oprócz popularnej Fontanny Neptuna, podziwiania zabytkowych kamienic i chwili zadumy nad Motławą, warto wybrać się do Europejskiego Centrum Solidarności. Dowiemy się tam wielu interesujących faktów na temat powstania Solidarności oraz historii rozwoju demokracji w Polsce i na świecie.

 

© 2017, admin. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)