Opłacalne złomowanie

Opłacalne złomowanie

Coraz częściej jest tak, że już kilkuletnie auta są złomowane i nie chodzi tu o auta powypadkowe. Bardzo często jest tak, że właściciel chcąc sprzedać auto, najpierw musiałby sporo zainwestować w jego naprawę, konserwację i koniec końców, przy obecnych niskich cen aut za to wysokich kosztach napraw, zdecydowanie lepiej jest zezłomować auto nawet jeżeli ma ono zaledwie kilka lat, niż je sprzedawać.
Naprawy samochodów, szczególnie zagranicznych to naprawdę spore koszty. Już same części zamienne wielokrotnie są bardzo kosztowne, czasem o wiele droższe niż szam koszt naprawy. W przypadku starszych aut najczęściej jest tak, że naprawia się je częściami używanymi tak, by ten koszt naprawy nie przewyższył wartości samochodu. Warsztaty samochodowe wielokrotnie mają problemy z autami, które były u nich naprawiane a właściciel nie odbierał ich ponieważ koszt naprawy były wyższe niż wartość pojazdu. Bez trudu można znaleźć warsztaty, gdzie gdzieś na tyłach stoją takie rdzewiejące już auta. Stoją, ponieważ właściciel ich nie odbiera a warsztat nie może ich ani sprzedać ani zezłomować. Jedynym rozwiązaniem byłoby postępowanie sądowe, jednak najczęściej po prostu nie opłaca się to. Więc przyozdabiają te rupiecie ogródki wokoło warsztatów.
Wracając jednak do złomowanie aut i napraw, sprawa jest o tyle ciekawa, że ogólnie naprawia się auta głównie takie, które są jeszcze na gwarancji, ewentualnie mają niewiele ponad dwa, co najwyżej pięć lat. Ceny aut są obecnie bowiem na tyle niskie, że po tym okresie najlepiej wymienić auto na nowe. Starsze auta najczęściej kupują osoby mniej zamożne ale one już tak nie mają tendencji do konserwacji samochodów. Takie osoby najczęściej naprawiają tylko te rzeczy, które są niezbędne do tego, żeby auto jeździło, inne są całkowicie ignorowane. W dodatku najczęściej są to naprawy częściami używanymi, które są zdecydowanie tańsza ale przy okazji również mniej trwałe. Samochody używane w ten sposób bardzo szybko tracą na wartości a także zmniejsza się dynamika oraz komfort jazdy.

© 2018 – 2019, vezyr. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

vezyr