Skuteczna publicystyka

Skuteczna publicystyka

Napisanie ciekawego artykułu bez względu na tematykę, to spore wyzwanie i czasem nawet dobremu dziennikarzowi podwinie się noga. Niestety jeżeli często przeglądamy serwisy internetowe doskonale wiemy, jak często zamieszczane tam publikacje są po prostu nudne, pełne błędów, często opierające się na niesprawdzonych informacjach zasłyszanych w charakterze plotki. Niestety jest to obecnie swoista, mało chwalebna norma.
Trudno w tym natłoku kiepskiej jakości tekstów znaleźć interesujące i coś wznoszące do naszego życia artykuły. Publikacje internetowe jedynie na portalach o tematyce naukowej są na lepszym poziomie. W pozostałych miejscach są lepsze i gorsze artykuły, które niestety w większości po prostu zaśmiecają sieć. Nie chodzi tu wcale o takie artykuły, które wykorzystuje się jako reklamę strony internetowej, te bowiem wiadomo, że nie są najlepszej jakości ponieważ w nich chodzi tylko o link zamieszczony w treści a nie samą treść. Na szczęście te artykuły są zamieszczane na specjalnych serwisach, na które wcale nie trzeba zaglądać i czytać zdania w typie ” Kali jeść, Kali iść na polowanie”. Niestety również na serwisach, które mają charakter informacyjnych często zdarzają się jednak dziennikarskie wpadki.
Najczęściej źle napisane są tak zwane newsy, pisane w pospiechu, na podstawie tekstów z innych serwisów, lub na podstawie niesprawdzonych informacji. Często takie teksty zawierają tak rażące błędy, że internauci w komentarzach są bezlitośni. Wytykają braki tekstu, błędy ale komentują również inteligencję piszącego. Sztuka, jaką jest pisanie artykułów, jak widać na przykładzie takich newsów, jest po prostu sztuką wymierającą, podobnie jak znajomość polskiej ortografii i interpunkcji. Nie wszystkie błędy wychwyci program do edycji tekstów a na tym bazuje większość osób piszących na potrzeby internetu.

© 2017 – 2019, proveve. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

proveve