Najnowsze metody leczenia chrapania

Tkanki miękkie gardła o zbyt małej elastyczności przyczyniają się do wydawania w nocy dźwięków, które są trudne do zniesienia dla otoczenia, a zdarza się, że wybudzają także osobę je wydającą. Chrapanie, bo o nim mowa, to bardzo poważny problem, który nie zniknie sam z siebie, a wręcz przeciwnie – z wiekiem będzie się tylko pogłębiał.

Zdiagnozowanie problemu chrapania

Żeby zrobić coś z chrapaniem, należy udać się do laryngologa. On nam powie, z czego wynika nasze chrapanie. Być może chodzi o przerost migdałków, wydłużone podniebienie miękkie, a całkiem możliwe, że nasza drożność nosa jest w jakiś sposób zaburzona czy to ze względu na krzywą przegrodę, czy też zaistnienie jakichś innych przeszkód, jak na przykład polipów. Chrapanie jest męczące dla samej chrapiącej osoby, która nie tylko wydaje dziwne dźwięki, ale także ma z tego powodu komplikacje zdrowotne takie jak niedotlenienie i większa podatność na różne choroby.

Chrapanie można leczyć

Leczenie chrapania jest możliwe i wcale nie takie trudne. Oczywiście wiele zależy od początkowej diagnozy. Możemy w pewnym zakresie sami wpływać na poprawienie stanu naszego zdrowia poprzez unikanie przeziębień czy zmniejszenie spożycia alkoholu. Jednak najprawdopodobniej tak czy siak nie unikniemy zabiegu chirurgicznego. Jeśli na przykład naszym kłopotem jest przegroda nosowa, należy ją wyprostować, a jeśli polip, to należy go usunąć. Jeśli mamy zbyt wiotkie podniebienie, to należy go wzmocnić poprzez wprowadzenie implantów, które nie dość, że same w sobie podtrzymują podniebienie, to jeszcze stymulują je do usztywniania się poprzez naturalne procesy. W ruch mogą także iść elektrody, które stymulują sztywnienie podniebienia oraz likwidują problem dłuższego języczka. Warto wiedzieć, że po takich zabiegach już po kilku tygodniach problem chrapania może minąć jak ręką odjąć.

Chrapanie to problem, w obliczu którego nie należy bezradnie rozkładać rąk. Z całą pewnością można coś z nim zrobić, wystarczy tylko udać się do laryngologa i ustalić, co jest przyczyną chrapania oraz w jaki sposób można je wyleczyć.

© 2012 – 2014, katarzyna1. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

katarzyna1