Postaw na auto używane

Na rynku motoryzacyjnym po kilku latach hossy, kiedy to najwięcej było kupowanych samochodów nowych, nastąpił spadek zainteresowania autami salonowymi. Obecnie zauważono natomiast wzrost zainteresowania samochodami z rynku wtórnego, pochodzącymi z tak zwanej drugiej ręki…
Przede wszystkim trudniej jest teraz uzyskać kredyt na zakup samochodu. Liczba nie spłacanych kredytów sprawiła, że banki nie są już tak chętne do udzielania kredytów, a przecież większość z nas kupując nowy samochód z salonu, robiła to właśnie na kredyt. Samochody używane już dwu czy trzy letnie mają znacząco niższą wartość, przez co uzyskanie na nie kredytu w oparciu o nasze dochody staje się znacznie łatwiejsze. Dodatkowym argumentem przemawiającym za ich zakupem jest fakt, iż spadek ich wartości nie jest już tak gwałtowny, wobec czego nasze faktyczne straty z tego tytułu są dość niewielkie.
W przypadku stłuczki czy kradzieży nasze straty wynikające z kosztów naprawy również znacząco mogą zostać zredukowane. Nie mając zobowiązań wynikających z tytułu okresu gwarancyjnego, możemy zakres napraw przeprowadzić w oparciu o tańsze podzespoły i tańszy punkt serwisowy, co w takim wypadku może mieć kolosalne znaczenie finansowe dla naszego budżetu. W wypadku serwisowania, auto części używane dostępne aktualnie na rynku wtórnym są czasem pozyskiwane z aut prawie nowych, które w wypadku ucierpiały tak bardzo, że nadawały się jedynie na złomowanie. Te części, które ocalały trafiają wtedy na szroty czy do komisów, gdzie często jakiś szczęśliwiec może je nabyć za bardzo dobrą cenę. Kupując je, płacimy znacznie mniej a dostajemy prawie nowe elementy, gdzie nawet to niewielkie zużycie może okazać się plusem, gdyż wiele elementów pracujących w aucie wymaga zasadniczo dotarcia. Jednak kupując auto z tak zwanej drugiej ręki warto pamiętać, że ich stan techniczny może się znacząco różnić, więc z pewną rezerwą należy podchodzić do tzw. okazji, i warto je najpierw dobrze sprawdzić u mechanika.

sprawdź ofertę na http://www.sklep.demot.pl

© 2011 – 2014, vestafox. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

vestafox