Jak wybrać najlepszego korepetytora?

Wybór korepetytora nie jest łatwy. Jest to wręcz złożony proces i od tego zależy również sukces wielu uczniów, którzy początkowo mogą mieć problem z nauką. Należy rozważyć wiele czynników i zrobić analizę za i przeciw, każdego rozważanego korepetytora. Jak do większości ważniejszych decyzji, tak i do wyboru korepetytora należy się solidnie przygotować. Obmyślić plan którego następnie się trzymać.
Pierwsze pytanie jakie należy sobie zadać to czy będziemy pobierać korepetycje online, czy zależy nam na spotkaniu korepetytora w tzw. realu. Wiele zależy od ucznia oraz przedmiotu. Pewne braki można podszkolić przez Internet. Dobrym przykładem są języki obce takie jak język angielski, język niemiecki, język hiszpański, itd. Do poprawienia słownictwa i nabrania płynności w mówieniu wcale nie trzeba spotykać się z korepetytorem twarzą w twarz. W niektórych miastach sam dojazd do ucznia może trwać nawet do 1-1.5h. Nie trzeba mówić, że każde z większych miast takich jak Wrocław, Warszawa, Poznań czy Kraków ma problem z korkami. Dlatego też, warto rozważyć korepetycje przez Internet.

Jednak wiele przedmiotów wymaga bezpośredniej obecności korepetytora z uczniem. Szczególnie matematyka, fizyka czy chemia, tj. przedmioty ścisłe. Korepetytor w takich przypadkach, nierzadko musi w szczegółach wytłumaczyć wszystkie niuanse i rozpisać wzory wraz z wytłumaczeniem. W przypadku poszukiwania korepetytora w Twoim mieście, warto poszukać korepetytora z tej samej dzielnicy. Mieszkającego niedaleko, tak aby nie tracić czasu na dojazdy. Korepetycje w Warszawie nie muszą być straszne, jeśli właśnie znajdzie się korepetytora np. z bloku obok a nie takiego do którego musicie dojeżdżać przez całą Warszawę. Korepetycje mogą przebiegać w przyjemnej atmosferze i pomimo, że będzie to czas spędzony na nauce może wielu uczniom sprawiać przyjemność. Dlatego właśnie warto spędzić więcej czasu na początku i znaleźć korepetytora, który spełni wszystkie nasze oczekiwania niż być potem niezadowolonym. Oferta korepetycji w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu czy Poznaniu jest naprawdę ogromna i znalezienie korepetytora z tej samej dzielnicy nie powinno zająć wiele czasu.

Przy wyborze korepetytora należy rozważyć sposób zajęć, czy będą to zajęcia przez Internet czy spotkania lokalne. Jeśli mają to być spotkania w mieszkaniu korepetytora czy ucznia, należy w takich przypadkach dążyć do znalezienia korepetytora z tej samej dzielnicy, aby nie tracić czas na dojazdy, co szczególnie istotne może być w takich miastach jak Wrocław, Warszawa, Kraków czy Poznań, tj. miastach gdzie korki są duże, a komunikacja w godzinach szczytu nie jeździ punktualnie.

© 2012 – 2014, Romero. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

Romero