Odzyskanie podatku zapłaconego w Holandii

zwrot podatku z holandiiZniesienie kontroli granicznej pomiędzy państwami, które podpisały traktat z Schengen oraz znoszenie konieczności otrzymywania pozwoleń na pracę powoduje znaczne ruchy emigracyjne pomiędzy państwami Wspólnoty. Mieszkańcy krajów biedniejszych poszukują lepszych możliwości zarobkowania w krajach bogatszych.

Z takiej możliwości skorzystało bardzo wielu Polaków. Wiele z tych wyjazdów ma nadal charakter sezonowy i trawa kilka miesięcy. Polacy wyjeżdżają chętnie do Holandii. Tamtejsze zarobki, stawki podatkowe oraz zwrot podatku z Holandii jest dla takich osób szczególnie atrakcyjny. Pozwala odzyskać znaczące kwoty, jakie pracodawca zapłacił do holenderskiego systemu skarbowego. Zwrotu takiego można dokonać po zakończeniu roku skarbowego oraz po otrzymaniu od pracodawcy koniecznych dokumentów potwierdzających osiągnięte dochody oraz odprowadzone zaliczki podatkowe.

W praktyce większość osób zleca odzyskanie podatku wyspecjalizowanym firmom, z którymi podpisują odpowiednie umowy. Przedsiębiorstwa takie zatrudniają osoby specjalizujące się w holenderskim prawie podatkowym, które wypełniają dokumenty konieczne do odzyskania podatku. Jednak wybierając firmę, która dokona w naszym imieniu czynności złożenia wniosków należy najpierw zapoznać się dokładnie z przedstawioną nam umową a w szczególności z wysokością pobieranych opłat. W śród wielu rzetelnych firm zdarzają się niestety takie, które pobierają znaczne opłaty za same podpisanie umowy niezależnie od skutku ich działań. Może się więc okazać, iż kwota opłaty będzie nawet wyższa od uzyskanego zwrotu. Z tego powodu bardziej polecanym rozwiązaniem jest prowizja uzależniona od wysokości uzyskanego zwrotu. Jest to gwarancja prawidłowego podejścia firmy do naszej sprawy. Taka firma postara się odzyskać nasz podatek najlepiej jak potrafi.

© 2012, monika. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

monika