Sposoby na porządek w domu

Niemal każda gospodyni, mimo najszczerszych chęci miewa problemy z utrzymaniem porządku w domu. Nie jest łatwo pogodzić obowiązki domowe z pracą zawodową, szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy nadgodziny i zabieranie pracy do domu nie są rzadkością.

Tym bardziej warto wypracować sobie pewien system, który pozwoli nam na lepsze gospodarowanie czasem i sprawniejsze wywiązywanie się ze swoich obowiązków.

Przede wszystkim należy zwalczyć w sobie paskudny nawyk odkładania wszystkiego na później. Oczywiście, że wracając z pracy jesteś zmęczona i nie masz ochoty na nic oprócz spokojnego wypoczynku, mimo wszystko warto jednak się zmobilizować. Praca, którą odkładasz a później gromadzi się i z czasem będzie Ci coraz trudniej się za nią zabrać. Poza tym, w przypadku większości domowych obowiązków chwilowe lenistwo i folgowanie sobie ma bardzo złe skutki. Doskonałym przykładem może tu być pranie obrusów. Raz na jakiś czas większość z nas robi duże porządki, w czasie których pierze bieliznę stołową i pościel. O ile samo umieszczenie obrusów i pościeli w pralce nie sprawia nam większych trudności i nie wymaga zbyt wiele czasu, o tyle dalsze czynności zwykle odkładamy najdalej, jak się da.

Po zakończeniu prania, obrusy spędzają w pralce nawet po kilka godzin. Po tym czasie są tak wygniecione, że ich wyprasowanie jest prawdziwą katorgą, szczególnie jeśli w grę wchodzą tradycyjne obrusy bawełniane. Prasowanie zajmuje co najmniej dwa razy dłużej, niż mogłoby zająć, gdyby obrusy zaraz po wypraniu zostały wyjęte z pralki i starannie rozwieszone. Pewnym rozwiązaniem w takiej sytuacji mogą okazać się obrusy do gastronomii, wykonane z tkanin zawierających poliester i znacznie mniej podatne na zagniecenia. Ich prasowanie zajmuje mniej czasu, a plamy są znacznie łatwiejsze do usunięcia, nie oznacza to jednak, że zakup takich obrusów zupełnie uwolni nas od obowiązków.

© 2011 – 2014, tralley. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

tralley

Ciekawe artykuły, informacje, nowości