Dom czy mieszkanie

Po latach względnego uśpienia, obecnie bardzo prężnie rozwija się budownictwo domów jednorodzinnych. Coraz więcej osób mając dość przeludnionych miast pełnych spalin, wyprowadza się na peryferie lub ogólnie do mniejszych miejscowości podmiejskich. W kwestii lokalizacji, wybierane są oczywiście takie miejscowości, które zapewniają dobry dojazd do miasta, gdzie wciąż większość osób pracuje.
Domy jednorodzinne w takich miejscowościach pojawiają się obecnie jak przysłowiowe grzyby po deszczu, tworząc sypialnie większych miast. Własny dom zapewnia to, czego nie da nam nawet najlepsze mieszkanie, przede wszystkim większe poczucie swobody, najbliższych sąsiadów mamy oddalonych o przynajmniej kilka lub kilkanaście metrów. Poza tym własny domy to również ogród, czyli kontakt z naturą, czego mieszkania nam nie zagwarantują. Szczególnie mocno docenimy to w upalne, letnie popołudnia, gdy w cieniu drzew będziemy odpoczywać po pracy podczas, gdy nasi znajomi muszą wracać do nagrzanych mieszkań, gdzie nawet klimatyzacja nie zawsze jest skuteczna. tu jest więcej
Warto zwrócić uwagę też, że na ogrodzonym terenie wokoło domu mogą bezpiecznie bawić się dzieci, prywatna piaskownica na posesji z pewnością będzie bezpieczniejszym miejscem niż miejska piaskownica pełna zarazków. Budowa domu jest również zdecydowanie korzystniejsza jeśli weźmiemy pod uwagę kwestie materialne. Wybudowanie  domu do 100 m2 powierzchni jest porównywalne z zakupem kawalerki w mieście, różnica przestrzeni życiowej jest więc porażająca. Dodatkowo koszty budowy zawsze możemy jeszcze dodatkowo obniżyć, na przykład kupując materiały w promocyjnej cenie czy też odrobinę gorszej jakości lub zwyczajnie trafiając materiały z końcówek serii i negocjując ich ceny. Jak widać nawet najlepsze mieszkanie nie umywa się do własnego domu.

© 2011 – 2014, cubus. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

cubus