Własne zdjęcie czy gotowe fototapety ścienne?

Fototapety ścienne stają się coraz bardziej popularnym sposobem dekoracji wnętrza. Są ładne, niedrogie i proste w użyciu. W łatwy i szybki sposób możemy, więc całkowicie odmienić swój dom, biuro, czy inne wnętrze. Dzięki różnym motywom fototapety na wymiar świetnie nadają się praktycznie do każdego pomieszczenia.
Jakość wydruku jest zwykle bardzo dobra, a więc przedstawione na fototapecie widoki, czy krajobrazy są bardzo realistyczne i doskonale się prezentują. Fototapeta na wymiar może zostać wykonana również z naszego własnego zdjęcia. Zaletą takiej dekoracji będzie przede wszystkim jej całkowita unikalność. Fototapeta ze zdjęcia z całą pewnością będzie niepowtarzalna i wyjątkowa. Warto jednak wziąć pod uwagę również minusy takiego wyboru. Najistotniejszą rzeczą są trudności techniczne. Konkretnie chodzi o parametry naszej fotografii, czyli mały kontrast lub rozdzielczość, które mogą być niewystarczające do zrobienia wydruku żądanych rozmiarów. Natomiast kupując gotowe fototapety na wymiar mamy pewność, iż przy danym rozmiarze będzie to na pewno fotografia dobrej jakości.

Gotowe fototapety ścienne nie będą już jednak tak osobistą i indywidualną dekoracją domu. Mimo to mają one także swoje zalety. Pierwsza z nich to naprawdę bardzo duży wybór motywów oraz szybki termin realizacji naszego zamówienia. Wybór należy jednak do nas i warto dobrze się zastanowić, gdyż z pewnością nie chcemy zmieniać naszej dekoracji po kilku miesiącach. Należy wziąć pod uwagę nasze osobiste preferencje i upodobania, a przede wszystkim pamiętać o tym, iż fototapeta musi pasować do całej aranżacji wnętrza. Styl i kolorystyka powinny współgrać ze sobą tworząc harmonijny wystrój, klimat i przyjemną atmosferę. Odpowiednio dobrana dekoracja z pewnością całkowicie odmieni nasz dom i doda mu oryginalności.

© 2012 – 2014, Kwadracik. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

Kwadracik