Dla kogo samochody zdalnie sterowane?

Samochody zdalnie sterowane to coś o czym marzy chyba każdy chłopiec. Posiadanie samochodu jak tata wujek czy starszy brat jest tym co pozwala na chwilę poczuć się dorosłym. Podobne zachowania przejawiają dziewczęta, marzą o sukienkach kosmetykach po to aby upodobnić się do mamy, starszej siostry lub cioci. Ukradkiem podkradają korale i buty na obcasie aby poczuć się jak prawdziwa kobieta.

Tak już jest, że będąc dziećmi marzymy o tym aby jak najszybciej dorosnąć. Bawimy się w dom, prace i sklep. W sklepie kupowaliśmy wszystkie możliwe towary za pieniądze udawane przez klocki, liście lub samodzielnie wyprodukowane banknoty, ale chyba najbardziej infantylna i naiwna była zabawa w pracę. Bawiliśmy się w zarabianie pieniędzy chociaż w rzeczywistości nie ma w tym nic zabawnego. Poranne wstawanie, nerwy przez spóźnienia i korki,  niezadowolona mina szefa, niezrozumienie oraz stres spowodowany brakiem premii, zleceń i zamówień to na pewno warianty, których dziecinny teatrzyk nie przewidywał.

Jednak zabawa ta ma tyle wspólnego z rzeczywistością, że na zabawki o których marzą dzieciaki i bawią się nimi w swych wymyślnych zabawach ich rodzice kupują za pieniądze zarobione w jak najbardziej rzeczywistym miejscu pracy. Samochody zdalnie sterowane, misie i lale to przedmioty które niekiedy kosztują naprawdę sporo, dzieci mogą je mieć często dzięki zaradności i własnych wyrzeczeń dorosłych. Dzieci często nie zdają sobie sprawy z ceny zabawek o które proszą, na szczęście nie zawsze tania zabawka oznacza złą zabawkę, jednak często dzieje się tak że dzieci chcą artykuły drogie lub bardzo drogie, a dzieje się tak za sprawą reklamy i marketingu. Firmy które, produkują lub dystrybuują te chcą jak najbardziej zareklamować swoją ofertę. Piękne opakowanie, kolorowe reklamy z chwytliwą melodią to haczyki na jakie bez trudu da się złapać malucha.

I nic w tym dziwnego skoro dorośli niejednokrotnie dają się nabrać na sztuczki handlowe zastawiane na nich w dużych hipermarketach, dając się ponieść fantazji i wykonać nie planowane zakupy. Dzieci często bawiąc się nie zastanawiają się nad ceną zabawek, może to i dobrze ponieważ magia dzieciństwa powinna opierać się na beztroskim podejściu do życia. Z drugiej jednak strony rodzice i dziadkowie są od tego aby swoje dzieci i wnuki wychowywać, ucząc szanować zabawki, którymi są obdarowane. Wtedy misie lale, klocki i samochody zdalnie sterowane posłużą jak najdłużej.

© 2012 – 2014, katarzyna1. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

katarzyna1