Zabawy z pacynkami dla dzieci

Zabawy z pacynkami dla dzieci

Zabawy z pacynkami dla dzieci

Pacynka to najprostszy sposób na odgrywanie domowego teatrzyku. Jest to świetna zabawa dla dzieci, która nie tylko je interesuje, ale przyspiesza również ich rozwój. Maluch ma okazję do ćwiczenia swych umiejętności w dziedzinie ekspresji, do tego znacznie pobudzona zostaje jego kreatywność. Pacynki wykorzystuje się nawet w specjalnych terapiach, które mają na celu eliminację określonych wad rozwojowych.

Pacynki jako pomoc w nawiązaniu kontaktu

Dzieci, które znajdują się w nowej sytuacji lub w nowym otoczeniu, często stają się od raz bardzo nieśmiałe. Trudno jest wtedy złapać z nimi odpowiedni kontakt. Okazuje się jednak, że pacynki są bardzo pomocne w łamaniu barier. Dzieci je uwielbiają – dorosły, który porozumiewa się z nimi właśnie za pomocą pacynki od razu staje się bardziej godny zaufania. Zawsze warto wybierać takie gadżety, które ładnie się prezentują, są wygodne, a przede wszystkim bezpieczne dla maluchów. Pacynki LEEVI są wykonane z pluszu, a do tego prezentują się niezwykle estetycznie. Wystarczy wsadzić rękę i oto uzyskujemy możliwość poruszania maskotką w dowolną stronę.

Pacynki usprawniają proces nauki

Dzieci najlepiej uczą się poprzez zabawę, a wprowadzenie pacynki do nauki czytania jest prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Maskotka, która zdaje się opowiadać lub czytać bajeczkę, zachęca dziecko do powtarzania nowo usłyszanych słów. Maluch poszerza swoje słownictwo, a także z większą chęcią przystępuje do nauki czytania. Świetnym pomysłem jest wspólne odegrania teatrzyku, najlepiej przed publicznością złożoną z ulubionych misiów.

Zabawa w ćwiczeniach logopedycznych

Maluchy, które mają pewne wady wymowy, często nie potrafią poprawnie układać ust lub całej buzi. Gdy objaśnimy im to za pomocą pacynki, to ćwiczenia przestaną być obowiązkiem, a staną się czystą zabawą. Maluch chętnie angażuje się w taką formę zabawy, w której można śmiało odwracać role. Niech nauczycielem poprawnej wymowy będzie raz pacynka, a raz dziecko – pozwoli to utrwalić zdobytą dotychczas wiedzę. Pacynka jest także bardzo użytecznym gadżetem przy prowadzeniu dialogów w formie ćwiczeń.

© 2017, admin. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

admin