Na jakich polach rywalizują ze sobą banki?

Lokaty bankoweRywalizacja banków o klienta postępuje praktycznie przez cały czas. Jakie są powody takiego stanu rzeczy? Większość instytucji finansowych to spółki akcyjne nastawione na zysk. Muszą po prostu realizować strategię. Robią to często w sposób bezwzględny, a lokaty bankowe generują spore możliwości w sensie kredytowania oraz obrotu nimi.

Oszczędzanie i kredytowanie

Bank bowiem od klientów dostaje oszczędności. Musi dać im pewną kwotę zysku-to oczywiste, ale co zrobi dalej nikogo nie interesuje. Pomnażanie kilkunastu procent jest możliwe, nawet za pośrednictwem kredytu. Teoretycznie lokaty powinny generować pożyczki oraz inne zobowiązania ludzi, ale w praktyce jest tak, że z każdego depozytu bank przeznacza do banku centralnego pewną ustaloną z góry kwotę zwaną rezerwą obowiązkową. Przez to nie mamy na rynku stuprocentowych zabezpieczeń, a jedynie procentowy ich udział pomniejszający się w zasadzie geometrycznie podczas kreowania kredytu w masowej skali. Lokaty bankowe są jednak chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Rozważnie wybieraj lokaty bankowe

Pamiętaj, że lokaty strukturyzowane lub inne dzieła inżynierii finansowej są ryzykowne i nie muszą dawać pełnego zwrotu na kapitale. Rywalizacja banków o klienta toczy się na każdym poziomie budowania oferty. Im więcej lokat ma bank, tym więcej kredytów na dobrą sprawę może udzielić.

Gospodarka oparta na pieniądzu

Lokaty to punkt numer jeden rywalizacji, chociaż trzeba stwierdzić, że niekoniecznie wszystko odnosi się do alokacji kapitału. Instytucje finansowe mają na szeroką skalę zakrojoną akcję kredytową. Zależy im na tym, aby kapitał stale krążył i generował odsetki. Banki po prostu uzależniają klientów od siebie. Dzisiaj internetowa bankowość to prawdziwy cud technologiczny. Darmowe wypłaty, konta, karty płatnicze, a do tego najlepsze lokaty zakładane zdalnie. Ten niesamowity potencjał konkurencyjny zaczynają wykorzystywać wszystkie banki, ponieważ muszą dopasowywać się stale do nowych rzeczy wymyślanych w gospodarce opartej na pieniądzu.

© 2012, abtarasew. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

abtarasew

Jeden komentarz do “Na jakich polach rywalizują ze sobą banki?

  1. Pingback: squidoo.com

Komentowanie niedostępne.