Świat konsol i gier

Konsole, gry to świat nie tylko nastolatków ale również dojrzałych mężczyzn, którzy sobie nie wyobrażają życia bez tego typu rozrywek. Każdy w zasadzie mężczyzna to gadżeciaż, nie wystarczają tylko pełne nowoczesnych funkcji telefony komórkowe, komputery i telewizory zasłaniające ścianę, potrzebne są również magiczne pudełka takie jak Xbox 360 czy PlayStation.
Tu nawet nie ma co tłumaczyć, że gry są dobre dla dzieci, że to ogłupiająca rozrywka, w świecie mężczyzn takie argumenty nic nie znaczą, bo oni wiedzą lepiej co dla nich dobre. Prawdy w tym trochę jest, bo coraz częściej jest tak, że kobiety najpierw zaglądają swoim partnerom przez ramie a później same zaczynają grać w te same gry lub kupują sobie takie, które dla nich są ciekawsze. W ten sposób gry skupiają często przed telewizorem całą rodzinę. Gry na konsole są obecnie bardzo zróżnicowane, w sumie chyba po prostu można kupić zarówno logiczne jak i gry akcji, przygodowe i gry typowo kobiece, powiązane z modą czy też uprawą wirtualnego ogródka kwiatowego.
Najczęściej chyba wybierane są gry przygodowe, szczególnie, gdy rozrywkę mają zapewnić całej rodzinie, pomysłowość twórców takich gier ociera się w zasadzie o geniusz. Wielokrotnie takie gry ą ciekawsze niż bajki dla dzieci a są przecież takie gry, które są grami edukacyjnymi. Starsi gracze bardziej lubią gry akcji, gdzie dużo się dzieje, etapy do przejścia są znacznie trudniejsze i przez to bardziej wciągające. Minusem jest fakt, że wiele osób uzależnia się od gier, szczególnie, gdy w realnym życiu pojawiają się problemy,. Świat gier staje się wtedy bardzie bezpieczny i coraz silniej wciąga. Konsole do gier są podłączane do telewizorów więc w przypadku dzieci można łatwiej nad tym wszystkim zapanować, niż w przypadku gier komputerowych, gdzie najczęściej komputer dziecko ma w pokoju i twierdzi, że właśnie korzysta z niego bo się uczy.

© 2011, proad1. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

proad1