Co należy nam się dzięki pracy w Niemczech?

zwrot podatku z NiemiecW czasie kiedy pracowałem za zachodnią granicą to w gestii mojego pracodawcy były wszelkie formalności prawne, gdyż miałem to szczęście, że nie musiałem sam rozliczać się z niemieckim urzędem skarbowym. Jednak po powrocie do Polski okazało się, że opłacałoby mi się rozliczyć raz jeszcze, aby uzyskać zwrot podatku z Niemiec.

Praca legalna za zachodnią granicą przyniosła mi bardzo dużo zysku i z czystym sumieniem po kilku latach mogłem wrócić do Polski i rozpocząć nowe życie z pokaźnym zapleczem finansowym. Okazało się wówczas, że finansów w zasięgu ręki mogę mieć jeszcze więcej, ponieważ właściwie każdy, kto przez pewien okres czasu legalnie podejmował zatrudnienie w określonym państwie za granicą, w tym też w Niemczech, może starać się o zwrot podatku. Ponadto przysługiwał mi na dzieci Kindergeld. Dzięki temu i ja dowiedziałem się więcej na temat tego jak działa podwójne opodatkowanie, w Polsce i za granicą i czy ja też mogę z niego skorzystać. W tym celu zdecydowałem się jednak na to, aby o Kindergeld – zwrot podatku z Niemiec zapytać specjalistę, czyli biuro odzyskujące podatki zza granicy. Nigdy nie ufałem swoim umiejętnościom księgowym, więc optymalnym było dla mnie skorzystać z gotowego rozwiązania.

Dzieląc się z wami moim doświadczeniem, serdecznie polecam skorzystanie z usługi, jaką jest zwrot podatku z zagranicy, a w moim przypadku zwrot podatku z Niemiec oraz Kindergeld. Mając dokumenty od niemieckiego pracodawcy podpisałem w kilku miejscach wnioski wypełnione przez doradcę podatkowego i czekałem na decyzję z urzędu podatkowego w Niemczech, do którego trafiły wszystkie złożone przeze mnie dokumenty. Decyzja podatkowa przyszła do mnie po kilku miesiącach. Pozytywna treść tej decyzji i kwota zwrotu podatku wyrażona w Niemczech pozwala mi teraz polecać innym usługę zwrotu podatków z tytułu pracy za granicą.

© 2013, pozycjaseo. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

pozycjaseo