Szansa na dodatkowe finanse

pobyt w UKPraca za granicą jest szansą na otrzymanie dodatkowego źródła dochodu. Wszystko za sprawą nadpłaconego podatku, który został odprowadzony zarówno w Wielkiej Brytanii jak i w Polsce. Aby zwrot podatku był możliwy należy posiadać komplet dokumentów potwierdzający nasze legalne zatrudnienie na Wyspach.

Podatek jaki został odprowadzony za pobyt w UK można odzyskać kompletując odpowiednie dokumenty, które będziemy otrzymywać podczas całego okresu zatrudnienia. Do takich dokumentów należą między innymi P60, czyli dokument otrzymywany na koniec roku podatkowego, P45 czyli dokument otrzymywany od pracodawcy po zakończeniu pracy, a także payslip’y czyli tak zwane paski.

Zwrot podatku z Wielkiej Brytanii można łatwo oszacować z posiadanych dokumentów. W tym celu wystarczy wybrać się do odpowiedniego biura podatków zagranicznych, a tam specjaliści obliczą szacowaną wysokość zwrotu. Warto zatem kompletować wszystkie dokumenty, jakie będziemy otrzymywać przez cały okres, przez który trwał nasz pobyt w UK.

Biura podatkowe mają możliwość odzyskania pieniędzy, które w łatwy sposób mogą trafić do Twojej kieszeni. Wystarczy trochę zaangażowania i cierpliwości, a pieniądze na pewno zostaną odzyskane. Podatek UK, który należy się każdemu kto legalnie przebywał i pracował w Wielkiej Brytanii może wynieść od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy funtów. Wszystko uzależnione jest od rodzaju pracy, a także od zarobków i odprowadzanych składek. Zgłaszając się do biura podatków zagranicznych rozliczającego podatki z UK dowiemy się o tym, co należy zrobić, aby odzyskać podatek za pobyt w UK. Wszystkie formalności wykonają za nas specjaliści z biura, a my w spokoju będziemy oczekiwać na nasze pieniądze. Czy to nie najlepsze rozwiązanie?

© 2013, pozycjaseo. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

pozycjaseo