O zwrocie podatku z Norwegii

zwrot podatku z NorwegiiPraca w Norwegii często kojarzona jest z ciężką pracą, z trudnymi zawodami i koniecznością posiadania dużych zdolności. Norwegowie są bowiem narodem, który lubi płacić doświadczonym pracownikom za ich wiedzę, za ich umiejętności, bo wiedzą że dobry pracownik to inwestycja, która może przynieść duży zysk.

Wielu Polaków już znalazło pracę w Norwegii. Pracując u tamtejszych pracodawców można liczyć na dobre zarobki. Ale nie należy zapominać, że pracując za granicą mamy możliwość starania się o zwrot podatku. Czyli o pieniądze, które płacone zostały w Norwegii, podczas odbywania przez nas stosunku pracy. Dzięki temu mamy możliwość uzyskania dodatkowej sumy pieniędzy już po powrocie do kraju.

Zwrot podatku z Norwegii zwykle odbywa się poprzez odpowiednią instytucję  finansową jaką jest biuro podatków zagranicznych. Dzięki profesjonalnej obsłudze możemy na miejscu wypełnić wszystkie potrzebne dokumenty i złożyć podanie, które pozwoli ubiegać się o zwrot podatku.

Oczywiście, nie wszystko da się tak od razu załatwić. Aby zwrot podatku z Norwegii był możliwy trzeba posiadać dokumenty poświadczające pracę w tym kraju. Zwykle odbywa się to na podstawie dokumentu Selvangivelse. Dodatkowo wypełnić trzeba ankiety i inne dokumenty otrzymane w biurze podatkowym.

Warto pamiętać, że o zwrot podatku można ubiegać się do 3 lat wstecz. Dzięki temu każdy zapominalski będzie mógł odzyskać swoje pieniądze. Warto składać podania o zwrot podatku, bo pieniądze z norweskiego urzędu należą się tym którzy legalnie pracowali w Norwegii. Szkoda więc nie skorzystać z takiej możliwości i zostawić tą sprawę. Tak naprawdę udając się do biura podatków zagranicznych, poza wypełnieniem i dostarczeniem dokumentów nic więcej nie będziemy musieli robić. Nie pozostaje nam więc nic innego jak tylko czekać na pieniądze z Norwegii.

© 2013 – 2014, pozycjaseo. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

pozycjaseo