Przygotuj ogród do wiosny

Wiosna w pełni! Piękna pogoda zachęca do aktywności i wypoczynku na świeżym powietrzu. W szczególnie uprzywilejowanej sytuacji są osoby, które dysponują własnym ogródkiem – wystarczy tylko wyjść z domu, by cieszyć oczy soczystą zielenią trawy i feerią barw kwiatowych płatków. Zanim jednak zaczniesz rozkoszować się pięknem przyrody, warto sprawdzić, czy masz w swoim domu odpowiednie akcesoria. W pierwszej kolejności skontroluj stan leżaków i krzeseł ogrodowych.

Sprawdź, czy żadne z nich nie wymaga naprawy. Jeśli są bardzo zużyte, prawdopodobnie będziesz musiał wybrać się na zakupy i zaopatrzyć się w nowe siedziska. To samo dotyczy stołów i stolików ogrodowych. Te, które prezentują się dobrze, wystarczy tylko odświeżyć i zakonserwować na nowy sezon. W następnej kolejności sprawdź, czy posiadasz nakrycia stołowe, które można wykorzystać w ogrodzie. Najlepiej jeśli będą to obrusy gastronomiczne – klasyczne obrusy do restauracji są znacznie bardziej odporne na zabrudzenia i intensywne użytkowanie niż pozostałe nakrycia. Dzięki temu obrusy będą Ci dobrze służyły przez długi czas. Obrusy bawełniane, które doskonale sprawdzają się w domu, w ogrodzie nie będą najszczęśliwszym wyborem. Prawdopodobnie szybko się zabrudzą i zniszczą,  a Ty będziesz musiał kupować nowe nakrycia. Jeśli lubisz spędzać wiosenne wieczory na grillowaniu w towarzystwie przyjaciół, sprawdź,w jakim stanie jest Twój grill.

Warto zaopatrzyć się także w worek węgla i rozpałkę, które z pewnością przydadzą się w nadchodzącym sezonie. W zamrażalniku dobrze jest umieścić paczkę dobrej kiełbasy albo kilogram karkówki – jeśli odwiedzą Cię niespodziewani goście w ciągu kilkudziesięciu minut przygotujesz im wspaniałą ucztę! Nie zapomnij też o uporządkowaniu samego ogrodu. Po zimie z pewnością potrzebuje nieco Twojej troski.

© 2011 – 2014, tralley. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

tralley

Ciekawe artykuły, informacje, nowości