Garderobiane dywagacje – czyli w co się ubrać na sylwestra

Koniec roku zbliża się nie ubłaganie. Przed nami święta a tuż po nich najważniejsza noc w roku – sylwester.  Impreza do białego rana, której wiele osób wyczekuje z niecierpliwością. Kobietom zwykle spędzają sen z powiek kwestie garderobiane. Co roku nie mamy się w co ubrać i zachodzimy w głowę, co kupić, aby nie wyglądać jak nasza przyjaciółka. Bowiem nie ma nic gorszego niż dwie kobiety na jednej imprezie w takich samych sukienkach.

Problem ten nie dotyczy tylko gwiazd – „zwykłe śmiertelniczki” też nie lubią takich sytuacji. Jeśli nadal nie macie pojęcia, w czym wystąpić na balu sylwestrowym, polecamy nasz poradnik, który pomoże się ubrać stosownie do okoliczności.

Domówka

Imprezy organizowane w domu u znajomych są zdecydowanie najmniej zobowiązujące ze wszystkich. Nie jest to jednak pidżama party i koszulki nocne lepiej schować na randkę z chłopakiem lub prywatkę z przyjaciółkami, podobnie jak szlafroki damskie. Ubiór z reguły jest dowolny, chyba, że organizator narzuci nam stroje tematyczne. Jeśli nie, wystarczy nam para szpilek, sukienka i jakiś żakiet. Ciuch nie musi być zbyt wyszukany, wystarczy, że będziesz świetnie się w nim czuła. Na takiej imprezie niezastąpiona będzie klasyczna „mała czarna”  oraz kilka błyszczących dodatków, które tylko i wyłącznie w tą noc nie będą postrzegane jako kiczowate. Fajnym zestawem będą rurki połączone z gładkim białym podkoszulkiem oraz błyszczącym żakietem i wysokimi szpilkami. A oto kilka propozycji:

Impreza w klubie

Tu już należy wykazać się większą dozą kreatywności. Dominują sukienki i spódnice, często błyszczące, do tego topy z cekinami i niebotyczne szpilki. W klubie można spotkać wiele stylizacji od tych nawiązujących do lat 20 i Louise Brooks po najnowsze minimalistyczne trendy. Grut to aby dobrać stylizację do sylwetki. Warto pamiętać tez o tym, by kupić piękne rajstopy – w Sylwestra bywa zimno! Panie o bujniejszych kształtach powinny postawić na matowe materiały i błyszcząca biżuterię, dzięki czemu nie podkreślą tego czego nie chcą. Kilka pomysłów:

Elegancki bal

Na balu sylwestrowym obowiązuje pewna etykieta, kobieta powinna mieć długą suknie natomiast mężczyzna winien nałożyć na siebie garnitur lub frak w ciemnym kolorze, najlepiej czarny. Kreacje sylwestrowe dla pań to  stylowe suknie wykonane z przepychem i smakiem. Bogate zdobienia oraz błyskotki w postaci lśniącej biżuterii sprawią, że poczujesz się jak księżniczka.

© 2012 – 2014, sygin. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

sygin