Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu

Rzym nazywany wiecznym miastem, położony jest w samym sercu Włoch. Stanowi zarówno stolicę, jak i ważny ośrodek polityczny, finansowy i gospodarczy kraju.Jednak, co najbardziej istotne jest mekką, punktem docelowym wielu turystów z całego świata. To tam, bowiem znajdują się bezcenne, wielowiekowe zabytki, wśród których wymienić należy chociażby Koloseum, Kapitol, Panteon czy Schody Hiszpańskie, a ponadto liczne bazyliki. Tam też znajduje się siedziba władz Kościoła katolickiego – Watykan.

W Rzymie funkcjonują liczne kina, muzea, a ponadto niezliczone knajpki i kawiarenki czekające na spragnionych tamtejszej kuchni przyjezdnych. To wyjątkowe miasto, o niepowtarzalnej atmosferze koniecznie trzeba, choć raz w życiu zobaczyć. Wybierając się nawet na krótki wyjazd do Rzymu warto, co najmniej kilka dni naprzód zarezerwować sobie nocleg. Jeśli uda nam się to zrobić jeszcze wcześniej możemy trafić na specjalnie promocje, rabaty czy inne okazje cenowe. Najlepiej wynająć niedrogi a przy tym komfortowy apartament.

Tego typu lokale mieszczą standardowo około czterech osób. Nie odbiegają przy tym cenowo od pokoi hotelowych czy innych prywatnych kwater, a oferują znacznie większą dozę prywatności i swobodę. Apartamenty położone są zazwyczaj w pobliżu lub w samym centrum Rzymu. Dzięki temu ich goście nie muszą martwić się ani o dojazd ani o późny powrót do mieszkania. Nie omijają ich także największe atrakcje miasta, zaś swój czas mogą spokojnie poświęcić na zwiedzanie i wypoczynek.

Apartamenty charakteryzują się ponadto przestronnym wnętrzem, często zaaranżowanym przy współudziale utalentowanych architektów i projektantów, funkcjonalnym rozkładem pomieszczeń, w tym salonu, co najmniej jednej sypialni, kuchni bądź aneksu kuchennego i wygodnej łazienki. Czasem posiadają także własny parking lub garaż oraz nieduży taras czy balkon.

Do standardu natomiast należą wygody takie jak wysokiej klasy sprzęt audio i video wraz z telewizorem HD, laptop, telefon, a także szybki, bezprzewodowy Internet. Dzięki temu ich goście nie mogą narzekać na nudę nawet podczas wieczorów spędzonych w mieszkaniu. Wydają się, zatem najlepszą opcją dla wszystkich pragnących zobaczyć wieczne miasto i spędzić w nim kilka cudownych dni.

© 2013, apgreff. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

apgreff