Auta w naszym kraju

Auta w naszym kraju

Coraz częściej po naszych drogach poruszają się samochody, których miejsce jest już od dawna na złomowisku. Najczęściej są to auta powypadkowe, które są dobrze zrobione przez blacharza, jednak uszkodzenia były na tyle poważne, że samochód nie ma już takiej odporności na zderzenie oraz właściwości jezdnych. co jest bardzo niebezpieczne w chwili kolejnego wypadku. Tego typu samochody używane pomimo, że dobrej marki nie są już więc ani na tyle sprawne, ani na tyle bezpieczne. Wiele z nich miało już wystrzelone poduszki powietrzne, a brak odpowiednich właściwości jezdnych wychodzi przy pierwszej wizycie w stacji diagnostycznej.
Najczęściej właściciel nawet nie ma o tym pojęcia, że jeździ czymś co nie powinno być dopuszczone do ruchu. Tak się dzieje przede wszystkim dlatego, że znacznie więcej kupujemy aut z drugiej ręki niż nowych, prosto z salonu. To sprawia, że bardzo często nie mamy pojęcia o tym, jaka jest prawdziwa historia danego pojazdu. Z podobnej przyczyny po naszych drogach poruszają się też samochody w kiepskim stanie technicznym wynikającym z wieku samochodu.
Nie mają środków na zakup nowego auta, kupujemy używane i reperujemy je permanentnie, dopóki jest to opłacalne i technicznie możliwe. Najczęściej do naprawy używamy części do samochodów z drugiej ręki, co jest tańsze ale tak naprawdę nigdy nie wiemy, kiedy taka część może odmówić posłuszeństwa. Często coś takiego doprowadza do naprawdę niebezpiecznych sytuacji na drogach. złomowanie pojazdów obecnie polega na tym, że wiele części z rozbitego auta czy zepsutego auta jest wykręcanych i sprzedawanych na szrotach czy w komisach. Czasem do powtórnego obiegu trafiają całe konstrukcje samochodów, sprawnie poskładane przez mechaników i blacharz, mogące doprowadzić do kolejnego nieszczęścia. Jeżdżący po naszych drogach złom jest przyczyną największej liczby śmiertelnych wypadków. Na szczęście coraz bardziej restrykcyjne są przepisy, coraz lepiej są sprawdzane stacje kontroli pojazdów, i coraz większe wymogi stawiane są przed komisami samochodowymi. Dzięki takim działaniom drogi mają szanse stać się bezpieczniejszymi.

© 2017 – 2018, cubus. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

cubus