Kupujemy coraz więcej aut

Kupujemy coraz więcej aut

Coraz więcej osób posiada nowe auta, oczywiście nie świadczy to od razu o większej zamożności społeczeństwa, a jedynie o większej dostępności do ofert kredytowych i atrakcyjnych form spłacania samochodów. To, że same nowe auta nie są już produktem tak luksusowym, można przekonać się wertując oferty dealerów, jednak w ostatnim czasie koszty utrzymania i eksploatacji samochodów znacząco wzrosły i to one są obecnie najczęstszym powodem narzekań kierowców, chodzi w tej chwili głównie o ceny paliwa.
Im większa pojemność silnika, tym droższe jest korzystanie z takiego auta i jego utrzymanie. Problem się również zaczyna w chwili, gdy auto ulega awarii. Dopóki auto jest na gwarancji, nie jest to problemem, jednak w chwili, gdy z własnej kieszeni musimy wyłożyć pieniądze na jego naprawę, staje się to znaczącym obciążeniem dla naszego budżetu. Nawet drobne naprawy w nowoczesnych autach to koszt co najmniej kilkuset złotych a nawet kilku tysięcy. Akcesoria samochodowe są drogie podobnie jak wszelkie części do samochodów, doliczając do tego koszt robocizny, wychodzi często suma astronomiczna. Sama mechanika pojazdowa to obecnie usługi bardzo drogie. Jeśli zależy nam na dobrym wyglądzie auta, po raz pierwszy blacharza odwiedzimy już najczęściej po pięciu latach od chwili zakupu.
Mniej więcej po tym okresie, w przypadku auta bezwypadkowego, pojawiają się pierwsze ślady rdzy. Wszystko oczywiście zależy od marki auta, niektóre auta dobrych marek nawet po dziesięciu latach nie maja na sobie nawet znaku upływu czasu, jednak obecnie nawet najlepsze marki nie produkują już tak solidnych samochodów jak 20-30 lat temu. Samochody to nasza duma, więc staramy się o nie dbać. Kilkanaście procent kierowców nadaje nawet imiona swoim autom co świadczy najlepiej o tym, jak wielkie znaczenie auta mają dla nas. I tu nawet najbardziej drastyczne podwyżki cen paliwa tego nie zmienią, prawdziwy fan motoryzacji, nie zniechęci się tak łatwo co najwyżej rzadziej będzie korzystał ze swego cacka.

© 2017 – 2018, vestafox. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

vestafox