Jak znaleźć dobrego trenera do współpracy?

Jak znaleźć dobrego trenera do współpracy?

Jak znaleźć dobrego trenera do współpracy?

O znalezienie trenera do przeprowadzenia szkolenia nie jest dzisiaj trudno. Ofert jest naprawdę wiele, dlatego o wiele trudniejszym zadaniem jest wybrać tego najbardziej odpowiedniego. Jako że nie zawsze warto jest podążać za pierwszym wrażeniem, to warto wiedzieć, które z kryteriów należy wziąć pod uwagę, by znaleźć odpowiedniego trenera do współpracy.

Certyfikacja – to najważniejsze

Każdy trener, który dba o swój rozwój, a także chce posiadać pewne formalne zaświadczenie swoich umiejętności, dąży do tego, by zdobywać kolejne certyfikaty, które potwierdzają jego kompetencje trenerskie, czyli wiedzę i umiejętności w zakresie uczenia się i szkolenia dorosłych. Zwracając uwagę na certyfikaty, dobrze jest przyjrzeć się temu, czy są to certyfikaty uznawane w środowisku biznesowym, czyli na przykład takie, jakie oferuje Szkoła Trenerów MATRIK.

Doświadczenie w zawodzie

Każdy kiedyś musi zdobywać pierwsze doświadczenie, ale zawsze lepiej znaleźć osobę, która w swoim zawodzie pracuje już kilka lat. Takie osoby są zazwyczaj bardziej godne zaufania, potrafią dokładniej zanalizować potrzeby szkoleniowe, dokonać odpowiedniej ewaluacji swoich działań i wiedzą, jak unikać błędów nawet przy pracy z trudnymi uczestnikami. Jeżeli nie możemy znaleźć kogoś, kto posiada doświadczenie w danej branży, zwróćmy uwagę na pozostałe formy jego aktywności zawodowej.

Udzielanie się w stowarzyszeniach

Trenerzy, którzy działają w stowarzyszeniach to zazwyczaj bardzo energiczne oraz kompetentne osoby. Posiadają szeroką wiedzę, którą chcą polepszać, a dodatkowo dzielić się nią z innymi – to właśnie definicja dobrego trenera.

Rekomendacje oraz polecenia

Zazwyczaj bazowanie na opinii kogoś znajomego przynosi nam wiele pożytku. Szukając odpowiedniego trenera warto więc zapytać osoby w swoim otoczeniu o doświadczenia w tejże dziedzinie.

Co w sieci piszczy

Wykorzystajmy możliwości, jakie daje Internet. Przeglądając fachowe portale, na których ogłaszają się sami eksperci, od razu zobaczymy, którzy trenerzy są najbardziej zaangażowani w swoją pracę.

© 2017 – 2018, admin. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

admin