Chorwacja – jeden z najpopularniejszych wakacyjnych kierunków

Chorwacja – jeden z najpopularniejszych wakacyjnych kierunków

Chorwacja – jeden z najpopularniejszych wakacyjnych kierunków

Szukając krainy pełnej słońca, zabytków, nadmorskich atrakcji – wygodnych kurortów, miejsc do uprawiania sportów wodnych oraz restauracji, warto jest poszukać ofert na wczasy w Chorwacji. To miejsce, które spełni marzenia każdego, kto chce odpocząć w dobrych warunkach i w ładnej scenerii.

Wszędzie wygodnie, czyli o dogodnym transporcie

Chorwacja jest oddalona od południowej granicy Polski o ok. 800 kilometrów – jest to odległość będąca wyzwaniem dla niejednego kierowcy. Dlatego lepiej jest wybrać się tam samolotem, lecz po samej Chorwacji dobrze jest poruszać się wynajętym samochodem, gdyż kraj ten posiada dobrze rozwinięte drogi, i to pomimo tego, że tereny Chorwacji są bardzo różnorodnie ukształtowane – góry sąsiadują z równinami. Dzięki temu podróżując po Chorwacji widzimy za oknem ciągle zmieniający się krajobraz.

Rozwinięta turystyka

Chorwacja jest bardzo częstym kierunkiem podróży, zwłaszcza Polaków. Dlatego nasi rodacy są tam niezwykle ciepło przyjmowani. Chorwacja może poszczycić się dużą liczbą hoteli o różnym standardzie pobytu, a także miejscami urlopowymi, które są tworzone specjalnie dla turystów. W Chorwacji znajdziemy restauracje z całego świata, chociaż oczywiście najlepiej jest spróbować lokalnych specjałów.

Zwiedzanie niezwykłych miejsc

Chorwacja obfituje w miejsca, które są po prostu niezwykłe. Niezależnie czy chodzi tutaj o cuda przyrody, czy zabytki. W pierwszym kontekście warto jest wspomnieć o zatoce Vrulja, z której roztacza się zachwycający widok na wodę. Natomiast najbardziej znane zabytki Chorwacji to koloseum w Puli oraz miasto Dubrownik, nazywane także Perłą Adriatyku.

Gwarancja pogody

Chorwacja jest słonecznym krajem, w którym nie dochodzi jednak do zbyt uciążliwych upałów. Pogoda jest na dodatek niezwykle stabilna. Dzięki temu możemy odpoczywać bez obawy o to, że jutro spotka nas deszcz, przez co wycieczki do Chorwacji są więc o wiele bardziej przyjemne.

© 2017 – 2018, admin. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

admin