W jakich regionach Warszawy ceny mieszkań są najwyższe?

YouTube Preview ImageWarszawa jak wiadomo jest najdroższym miastem w kraju. Tutaj również znajdują się najdroższe mieszkania, których cena mieszkańców innych miejsc może doprowadzić do zawrotów głowy. Ceny za jeden metr kwadratowych w niektórych lokalizacjach mogą szokować. Ceny w stołecznym mieście nie spadają nawet pomimo tego, że obecnie branża deweloperska oraz rynek nieruchomości przeżywają ogromne problemy finansowe.

Zdaniem  ekspertów prowadzi to w prostej linii do zapaści, która będzie trwała jeszcze kilkanaście miesięcy. Wydaje się, że Warszawa jest jednym z tych nielicznych miejsc, gdzie w dalszym ciągu znajdują się chętni na zakupienie mieszkań, których cena zaczyna się od pięciuset tysięcy złotych, a kończy nawet na milionie. Oczywiście takie rekordowe ceny można spotkać jedynie w najlepszych lokalizacjach Warszawy.

Tamtejsze gazety przygotowały już specjalne zestawienie, które doskonale pokazuje, które miejsca w stolicy są najbardziej reprezentatywne i co za tym idzie najdroższe. Nawet siedemnaście tysięcy złotych za metr kwadratowy trzeba zapłacić za mieszkanie na pradze północ, które będzie miało widok na takie budynki jak Zamek Królewski, Łazienki czy też Belweder, gdzie codziennie przebywają najważniejsze osoby w naszym państwie. Posiadanie takiego mieszkania na pewno jest marzeniem wielu warszawiaków, dla których byłaby to wielka nobilitacja.

Jak wynika ze statystyk najbardziej pożądane miejsca, w których chce się mieszkać w stolicy to zabytkowe kamienice, które przeszły generalny remont. Taka okolica sprawia, że również znacznie droższe stają się mieszkania w sąsiednich, nowoczesnych budynkach. Oczywiście im bliżej centrum miasta chcemy kupić mieszkanie tym więcej musimy zapłacić. Jest to zależność, która nie występuje jedynie w Warszawie, ale we wszystkich miastach na świecie. Tak więc na słony wydatek musimy przygotować się w przypadku mieszkań znajdujących się w bliskich okolicach Starego Miasta oraz Traktu Królewskiego. Bardzo drogie jest Krakowskie Przedmieście.

Tam metr kwadratowy mieszkania jest wart około szesnaście tysięcy złotych. Niewiele tańszy jest Rynek Starego Miasta gdzie trzeba zapłacić trzysta złotych mniej. W porównaniu z najważniejszymi ulicami innych wielkich polskich miast takich jak na przykład Kraków za metr w Warszawie trzeba płacić średnio tysiąc złotych więcej. Kraków to jedyne miasto, które cenowo może równać się z Warszawą. Za mieszkania w centrum Gdańska czy też Wrocławia płaci się około dziesięć tysięcy złotych za metr. Różnica więc jest tutaj kolosalna. Warszawa jest tak droga, ponieważ jest największym miastem w Polsce. Przeważnie dzieje się tak, że stolice są najdroższym miejscem do życia. Ceny mieszkań kształtują tutaj również dzięki obecności wokół nich najważniejszych instytucji państwowych, które bardzo często są objęte ścisłą ochroną.

Dzięki temu nasze mieszkania stają się bardzo bezpieczne co przekłada się na ich wyższą cenę. Nie bez znaczenie pozostaje także wartość historyczna poszczególnych miejsc, których w Warszawie nie brakuje.

© 2012, mariokan97. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

mariokan97