Podróż za grosze

Jeszcze dziesięć lat temu lot samolotem był na tyle kosztowny, że mało kogo było stać na ten rodzaj komunikacji. Jednak obecnie linie lotnicze chcąc przyciągnąć jak największą liczbę klientów, oferują duże zniżki oraz promocje. Dzięki temu możemy podróżować dosłownie za grosze, a wycieczka do Rzymu może okazać się tańsza od weekendu spędzonego nad morzem. Jak to możliwe?

Tanie linie lotnicze

Przykładowo rezerwując lot z sześciomiesięcznym wyprzedzeniem możemy zapłacić nawet połowę mniej niż za bilet na wcześniejszy termin. Jeżeli wiemy, że za pół roku będziemy mieli kilka wolnych dni, możemy już teraz kupić bilet w dwie strony np. do Wenecji za 250 zł. Wystarczy odwiedzić strony internetowe tanich przewoźników lotniczych i sprawdzić aktualne promocje. Niestety musimy liczyć się z tym, że za tak niską cenę będziemy mogli wziąć ze sobą jedynie bagaż podręczny. Tak jest w przypadku większości linii lotniczych oferujących promocyjne loty. Dlatego weźmy ze sobą kilka ubrań na zmianę, kosmetyki, aparaty cyfrowe oraz leki. Starajmy się wziąć tylko najbardziej niezbędne rzeczy, które będą zbyt drogie, aby kupić je w kraju, do którego lecimy. Zrezygnujmy z zabrania ze sobą kosmetyków, które bez problemu dostaniemy w każdym supermarkecie w miejscu, do którego się wybieramy.

Tani pobyt

Oprócz lotu musimy zarezerwować także tani nocleg. Najlepiej poszukać bazy hosteli oraz tanich pensjonatów w Internecie. Wpisując datę przylotu i liczbę nocy, jaką zamierzamy spędzić w danym mieście, dowiemy się ile będzie kosztować nas nocleg. Oczywiście im więcej współlokatorów będziemy mieli w naszym pokoju, tym cena będzie niższa. Dlatego najlepiej jest podróżować w kilka osób. W Internecie możemy także sprawdzić gdzie w okolicy naszego hotelu znajduje się tania restauracja, w której możemy zjeść dobry posiłek za niewielką cenę. Poza lotem, noclegiem i wyżywieniem, warto dowiedzieć się ile kosztują bilety wstępu do różnego rodzaju trakcji turystycznych. W niektórych państwach w wybrane dni robocze wstęp do muzeów jest darmowy. Jeżeli jednak nie stać nas na wejście do jakiegoś zabytkowego miejsca, wyciągnijmy nasz aparat Sony i zróbmy zdjęcia fasady.

Wycieczka do jednego z europejskich miast jest niejednokrotnie tańsza niż pobyt nad polskim morzem czy w Zakopanem. Linie lotnicze oraz zagraniczne hostele oferują na tyle atrakcyjne ceny, że już za kilkaset złotych możemy wybrać się na kilkudniowy pobyt w Rzymie, Paryżu czy Wiedniu. To, ile zaoszczędzimy zależy tylko od tego, ile czasu poświęcimy na poszukiwanie tanich połączeń oraz noclegów.

© 2012 – 2014, sonia bonia. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

sonia bonia