Jak dobrać biustonosz?

Biustonosze na mały i duży biustWiększość kobiet nie wyobraża sobie tego, że może zrezygnować z biustonoszy. Są dla nas bardzo ważne z wielu powodów. Dobrze dobrane zdecydowanie ułatwiają codzienne życie.
Kobiety mające duży biust cenią biustonosze ze względu na to, że podtrzymują ich piersi i odciążają kręgosłup. Okazuje się, że kobiety narzekające na bóle w kręgosłupie po zmianie biustonosza na taki, który faktycznie jest dla nich odpowiedni, a więc dopasowany w obwodzie i na szerokich ramiączkach, zauważają ogromną poprawę. W dodatku okazuje się, że także całkiem inaczej oddycha się w odpowiednio dobranym staniku – można by powiedzieć – „pełną piersią”. Oczywiście dzięki miękkim i półusztywnianym stanikom poprawia się także kształt piersi, a sylwetka nabiera smukłości dzięki temu, że biust jest uniesiony. Ciekawą ofertę ma firma Gorsenia. Z pewnością w proponowanych przez nią modelach kobiety będą czuły się komfortowo dzięki temu, że biustonosze są wysoko zabudowane, a jednocześnie upiększone są ładnymi zdobieniami, na przykład w modelu K022 dominujący kolor cappuccino przełamany jest przez kolorowy, ale dopasowany do całości tiul.

Panie z niewielkimi piersiami cenią biustonosze usztywniane ze względu na optyczne powiększenie biustu także dzięki dodatkowym poduszeczkom. Wbrew pozorom są to także bardzo wymagające klientki sklepów oferujących biustonosze, nie akceptujące po prostu ładnych modeli, tylko oczekujące jednoczesnego zapewnienia pełnego komfortu. Na mały biust idealny jest na przykład model Klio firmy Mat, który łączy niesamowicie elegancki wygląd z podnoszeniem i ładnym eksponowaniem biustu.

Poza tym, że biustonosze sprawiają, że czujemy się bardziej komfortowo, to jeszcze często chcemy, aby podkreślały fakt, że jesteśmy seksowne. Biustonosz stał się więc prawdziwą ozdobą kobiecego ciała. Elementem ubioru, który poprzez swoje piękno i estetykę sprawia, że nasze kształty są jeszcze bardziej powabne. Wszak prawdą jest to, że aby budzić pożądanie trzeba być nieco zasłoniętą – tak, aby męska fantazja miała pole do popisu. No i jeszcze biustonosze sprawiają nam przyjemność natury estetycznej – są tak piękne, że bardzo lubimy je oglądać, nawet jeśli nie planujemy w najbliższym czasie zakupu nowego modelu. W związku z tym lubimy strony internetowe sklepów z biustonoszami i porady z zakresu brafittingu, czyli sztuki dobierania biustonosza.

Tak więc wydaje się, że biustonoszy nie czeka los gorsetu, który stał się dla kobiet synonimem ucisku słabszej płci. Są dla nas zbyt użyteczne i służą zbyt wielu celom. Są wygodne i poprawiają nasz komfort życia. Wygląda na to, że będziemy je kupować jeszcze przez długi czas.

© 2012 – 2014, katarzyna1. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

katarzyna1