Dobra praca

Praca jest ważna dla większości z nas, niewielki odsetek szczęśliwców, którzy pracować nie muszą z racji zasobności rodziny jest rzadkością, a i tacy ludzie z reguły wcześniej czy później szukają sobie jakiegoś zajęcia. Są również tacy, którym do przeżycia wystarczają zasiłki oferowane przez różne instytucje państwowe. Jednak są to ludzie niezaradni życiowo, którzy tylko sztucznie zwiększają procentowo bezrobocie w danym regionie.
Osoby, które nie mają bogatych krewnych ani nie aspirują do życia na zasiłku, zmuszeni są do poszukiwania pracy, w zasadzie, gdy tylko skończą szkołę. Oferty pracy dla absolwentów są często bardzo atrakcyjne, wiele firm woli przeszkolić sobie pracowników od podstaw, niż zmieniać w nich przyzwyczajenia z innych miejsc, w których pracowali. Dzieje się tak, szczególnie w wielkich korporacjach, gdzie wymagania są duże ale równie dużo jest inwestowane w rozwój i przeszkolenie pracownika do poziomów firmy.
Jednak coraz rzadziej się zdarza, by ktoś przepracował całe życie w jednym miejscu. Na pewnym etapie po prostu nadchodzi moment, gdy zmiana pracy jest koniecznością. Osobą młodszym z doświadczeniem jest oczywiście o wiele prościej znaleźć pracę, niż osobą starszym, które zbliżają się do wieku emerytalnego. Niestety wielu pracodawców wiek emerytalny dostrzegają już w pracownikach w średnim wieku. Szczególnie trudno jest w tym względzie kobietom, które już w wieku trzydziestu kilku lat zaczynają mieć problemy ze znalezieniem nowej pracy. Zatrudnienie wtedy jest problemem, szczególnie w zawodach takich jak sekretarka, asystentka, kelnerka. W tych zawodach pracodawcy w sposób szczególnych faworyzują osoby młode. Praca w tym wieku, często wymaga przekwalifikowania, jak i rezygnacji często ze zbyt wygórowanych wymagań płacowych.

© 2011 – 2014, proad1. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

proad1