Zdrowie i leczenie

Coraz więcej z nas z niepokojem śledzi informacje o wciąż pojawiających się nowych chorobach, wirusach czy też powrocie starych chorób a także ich groźnych mutacjach. Niepokój jest tym większy, że te choroby często zbierają śmiertelne żniwo. Nasze zdrowie jest zagrożone. Z coraz większą ilością zmieniających się wirusów, farmaceutyka sobie nie radzi, na wiele z nowych szczepów grypy, nie ma obecnie skutecznego leku.
Owszem zawsze pojawiają się różne szczepionki, jednak większość z nich tylko ewentualne łagodzi przebieg choroby, nie chroniąc przed nią. Dodatkowy problem ze szczepionkami na grypę jest taki, że można je stosować tylko przed pojawieniem się objawów, w zasadzie jeszcze przed wystąpieniem zagrożenia zachorowania. Później możemy tylko stosować leki typowo na objawy grypy, łagodząc jej przebieg. To z tego powodu, każdy nowy szczep grypy i jego mutacja często w początkowym etapie rozwoju, doprowadza do śmierci tak wielu osób, zanim lekarze, znajdą skuteczny sposób walki z nim. poczytaj więcej o zdrowiu tu
Tak dzieje się w przypadku większości wirusów, chorób, które do niedawna uchodziły za wyeliminowane a teraz wracają groźniejsze niż kiedyś. W okresach grypy, apteki przeżywają oblężenie, wykupywane są wszelkie leki, które leczą objawy lub zapobiegają zachorowaniom. W przypadku innych chorób, jesteśmy zupełnie bezsilni. Obecnie Europę paraliżuje strach przed epidemiom wywołaną bakteriami EHEC. Strach jest tym większy, że w chwili obecnej nie wiadomo, co jest źródłem infekcji. Początkowo pojawiła się informacja, że zachorowania wywołują skażone ogórki importowane z Hiszpanii, jednak ta teoria szybko została zweryfikowana. Najbardziej w tym wypadku przeraża sam strach przed czymś czego nie rozumiemy, nie znamy i nie wiem jak się przed tym bronić. Tak jest w te chwili z bakterią EHEC, za jakiś czas, gdy znajdziemy sposób na to zagrożenie, pojawi się pewnie jakieś inne.

© 2011 – 2014, vestafox. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

vestafox