Co wybrać, mucha czy krawat?

Krawat, czy mucha. Mucha, czy krawat? Które z nich wybrać, na jaką okoliczność, i do jakiej garderoby. Dylemat wielu panów, który postaram się choć w minimalnym stopniu rozwikłać. Po pierwsze, to czy decydujemy się na krawat, jest tu  czy też na muchę, definiuje nam charakter uroczystości na jaki się wybieramy, i czynimy przygotowania do niej, czy to w charakterze gościa, czy gospodarza.
Po drugie równie ważnym elementem jest tutaj dobór stroju w jakim pragniemy wystąpić, obecnie na rynku odzieżowym, bogactwo garniturów smokingów i surdutów jest tak duże i zróżnicowane, że często dobór dodatków jest bardzo trudny i wymaga odpowiedniego przeanalizowania wszystkich ofert.
Z racji tego, że nawet najbardziej trendy krawat, podświadomie, lekko wydaje nam się spowszedniały, na wszelkiego rodzaju bale i uroczystości o podniosłym charakterze, typu wesela, eventy charytatywne ,itp. zdecydowanie w lepszym guście i tonie jest wybrać muchę. Tym bardziej, że przy tego typu okazjach, smoking lub frak są zdecydowanie bardziej adekwatne do okoliczności, niż najlepszej miary garnitur. Wybór muszki może okazać się także dobrym wyborem przy okazji uczestnictwa w imprezach o zabarwieniu kulturalnym. Wszelkiego rodzaju koncerty muzyki klasycznej, czy poważnej, wystawy malarskie bądź wernisaże, to jak najbardziej odpowiednie miejsca, aby występować na nich ’pod muchą’.
Na wybór krawata zaś, decydować się powinniśmy wybierając się na chrzciny, pogrzeby, spotkania bussinesowe, kolacje ’we dwoje’ (oczywiście, jeśli charakter i klimat danej restauracji temu odpowiada! ).Dobrym pomysłem na to, aby zawiązać pod szyją krawat, jest także uczestnictwo w przedstawieniu teatralnym, jak również wybierając się na spotkania rekrutacyjne. Na koniec, powinniśmy zawsze pamiętać o tym, aby wypadkową naszych decyzji, co do kwestii wyboru muchy, czy krawata, były okoliczności z tym związane, a mianowicie wspomniany już charakter uroczystości na którą się wybieramy. Pozwoli nam to z pewnością uniknąć nieprzychylnych komentarzy oraz ironicznych półuśmieszków.

więcej jest na krawatysklep.pl

© 2011 – 2015, proad1. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

proad1