Motoryzacja i naprawy aut

Wiele się w ostatnim czasie słyszy o mniej lub bardziej dramatycznych wypadkach samochodowych. Niestety jest to swoista norma na naszych drogach. Przede wszystkim trzeba zauważyć, że my sami jako kierowcy i naród wyróżniamy się wręcz ułańską fantazją. Niestety stan naszych dróg jest tak koszmarny, że ta nasza brawura nie kończy się zazwyczaj najlepiej. Przede wszystkim nadużywamy pedału gazu, tam gdzie niekoniecznie jest to mądre posunięcie.
Jak to się kończy? Widać to później w statystykach wypadków a także w relacjach telewizyjnych z miejsc wypadków szczególnie tragicznych. Złomowanie pojazdów to obecnie całkiem prężnie rozwijający się biznes. Przede wszystkim pracy nie brakuje, a dodatkowo z wielu powypadkowych aut można odzyskać jeszcze całkiem dużo części, które później trafiają na rynek wtórny. Mimo, że coraz więcej z nas jest stać na kupno nowych samochodów, nadal jest jeszcze spore grono klientów, którzy mają starsze auta, których nie opłaca się naprawiać częściami fabrycznie nowymi, szczególnie, gdy cena tych części była by zbliżona do wartości samego auta. To dlatego coraz więcej osób przypomina sobie o takich miejscach jak szrot czy też odwiedzają komisy samochodowe w poszukiwaniu części używanych.
Jest to często o tyle dobre rozwiązanie, że przy obecnej skali wypadków, często części używane są częściami pozyskiwanymi z aut, które nie były zbyt długo używane. Często w komisach na takie części można uzyskać nawet kilkumiesięczną gwarancję. Coraz częściej również komis samochodowy http://www.demot.pl/cars/index/page/1 jest połączony w jeden kompleks ze stacją demontażu pojazdów, co daje stały dopływ części a na brak ruchu ani jedna działalność ani druga, nie mogą narzekać. Niestety nie jest to specjalny powód do dumy, szkoda, że przedsiębiorczość powstaje na głupocie i braku odpowiedzialności innych. Często przecież za wrakami złomowanych i rozkręcanych aut kryją się ludzkie tragedie.

© 2011 – 2014, vestafox. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

vestafox