Poprawki krawieckie

Wygląd jest niezmiernie ważny bez względu na wiek. Zawsze przecież zdarzają się okazje, przyjęcia, spotkania na których chcemy wyglądać dobrze. Jednak samo efektowne ubranie nie wystarcza. Przede wszystkim musi być ono na nas odpowiednio dopasowane, tak by jak najlepiej eksponowało zalety naszej figury, by zakrywało wszelkie niedociągnięcia a przy okazji, byśmy czuli się w taki stroju dobrze. Od tego głównie zależy nasza pewność siebie, i własna samoocena co ma istotne znaczenie w dzisiejszym zabieganym świecie.
Gdy w danym stroju nie czujemy się odpowiednio komfortowo, tracimy całą pewność siebie, przez co możemy nie osiągnąć zamierzonego celu. Moda ma tu drugorzędne znaczenie, najważniejsze jest nasze samopoczucie. To właśnie dlatego tak ważnym jest by nasze  ubrania, zwłaszcza te noszone na co dzień, były odpowiednio dopasowane. Czasem wystarczy tylko zmiana fasonu lub tkaniny z której dotychczas kupowaliśmy uszyte ubrania by nasz wygląd i samopoczucie uległy wyraźnej poprawie. Warto tu zauważyć, że każdy materiał ma inne cechy fizyczne, jeden jest prześwitujący, inny zupełnie kryje, w jednym bardziej się pocimy a inny daje nam poczucie miłego dotyku. Podobnie ma się kwestia z właściwościami, jedne materiały się bardziej gniotą inne nie są tak podatne i zachowują elastyczność.
Ważne jest tu również to, że nie wszystkie materiały równie dobrze układają się na sylwetce. Niektóre są na tyle sztywne, że różne załamania będą nas optycznie poszerzać, sprawiać, że będziemy wyglądać niekorzystnie itp. Warto na zakupy wybierać się więc z osobą mogącą spojrzeć na nas z innej perspektywy, i z której opinią w kwestii strojów się liczymy. Gdy w sklepach brakuje ubrań, które były by odpowiednie na naszą sylwetkę, warto przemyśleć kwestie samodzielnego uszycia ubrań a raczej zlecenia tego osobie, która zajmuje się krawiectwem. Co prawda przez ekspansje butików i sklepów odzieżowych krawiectwo zostało zepchnięte na margines jednak wciąż istnieje i warto sięgać po ten rodzaj usług, gdy zależy nam na jak najlepszym wyglądzie. Usługi krawcowej nie są w końcu na tyle drogie, byśmy nie mogli sobie pozwolić od czasu do czasu na tą odrobinę luksusu.

http://edera.pl – moda i styl

© 2011 – 2014, vestafox. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

vestafox