Nowości wśród traktorów

Nowości wśród traktorów

Czy to targi, czy tydzień bez szczególnych wydarzeń w branży rolniczej – producenci traktorów co chwila zapowiadają jakąś nowość. Wśród nich jest Valtra, Case IH i Kubota. Trzy zupełnie odmienne marki, a każda wyróżnia się inną specjalnością firmy, z którą kojarzą ją klienci. Oto krótki przegląd traktorowych nowinek. YouTube Preview Image

Kubota w branży rolniczej kojarzy się przede wszystkim z traktorami o niewielkiej mocy, mikrociągnikami, ciągnikami sadowniczymi i komunalnymi pojazdami użytkowymi. Nie jest to jednak wszystko, co ma ona do zaoferowania. Podczas ostatnich targów Agrotech w Kielcach największe zainteresowanie odwiedzających przyciągały traktory o mocy 90-110 KM, w tym dwa nowe modele M6060 i M7060. W zeszłym roku Kubota ogłosiła także plany ekspansji w Europie. W północnej Francji powstaje już fabryka traktorów średniej mocy, których produkcja ma się rozpocząć już w przyszłym roku.

Kubota to także marka, która odniosła znaczący sukces na polskim rynku nowych ciągników. W 2013 r. była ona mianowicie jedynym producentem, którego sprzedaż nie zmniejszyła się w porównaniu z poprzednim rokiem. Przeciwnie – sprzedaż nowych traktorów Kuboty wzrosła w stosunku do 2012 r. aż o 87,8%. Jednym z najpopularniejszych modeli był ciągnik sadowniczy L5040, który zajął trzecie miejsce wśród najczęściej wybieranych traktorów tego roku.

Valtra to fiński producent ciągników, znany zwłaszcza z traktorów leśnych i maszyn „szytych na miarę” – jako jeden z nielicznych producentów umożliwia klientowi zaprojektowanie pojazdu z konkretnymi parametrami według jego potrzeb. Teraz Valtra powraca do ciągników przegubowych z przednimi kołami skrętnymi. Będą to trzy modele serii N Direct: N123, N143 i N163. Ich masowa produkcja ma się rozpocząć pod koniec 2014 r.

A co ma w zanadrzu Case IH? Rozwinięcie serii Quadtrac, czyli najmocniejszych seryjnie produkowanych ciągników (ponad 600 KM!), dla których charakterystyczne jest niebanalne podwozie gąsienicowe. Traktory Quadtrac poruszają się bowiem na czterech niezależnych gąsienicach – po jednej w miejscu każdego koła. Teraz do serii dołączą trzy nowe modele: 540, 580 i 620. Case IH stawia jednak nie tylko na Quadtraca: planowane rozszerzenie asortymentu to także trzy nowe traktory Maxxum (10 CVX, 120 CVX i 130 CVX) i nowa seria Magnum CVX.

Case IH to jeden z największych światowych producentów maszyn rolniczych. Używany sprzęt Case IH, np. opryskiwacze polowe (http://www.agriaffaires.pl/uzywany-sprzet/1/opryskiwacze.html), można znaleźć na portalu Agriaffaires.

© 2014 – 2015, joannam. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

joannam