Etykieciarka – błyskawiczne oznakowanie

etykieciarka

Etykieciarki są tanie i ekonomiczne w eksploatacji, a poza tym posiadają wiele pozytywnych cech. Przede wszystkim wynalezienie etykieciarek umożliwiło szybsze i seryjne naklejanie etykiet. Etykiety stały się wszechobecne. Drukowane na papierze samoprzylepnym łatwo dają się naklejać, a nieco trudniej odklejać. W związku z tym etykiety są najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o umieszczanie napisów na papierowym podłożu.

Etykieciarka zawiera szpulę z etykietami, które mogą być szybko naklejane we właściwym miejscu. Etykiety powinny się cechować estetyką wykonania, oraz przejrzystością informacji. Napisy na etykietach należy dobrze eksponować, tak aby były one wyraźne i przejrzyste. Oprócz tekstu na etykietach można spotkać także i rozmaite znaki. Linia podkreślająca – pozioma służy do zaznaczania miejsc ważniejszych w kolumnie pisma, w celu wyodrębnienia podkreślonego zdania.

Linia może zostać wykonana w kolorze kontrastującym z całością napisów. Linię pionową stosuje się, gdy pionowemu układowi wierszy pragniemy nadać większą wymowę i powab. Linia ta wykonana w odmiennym kolorze zwiększa atrakcyjność napisów. Kropka w formie barwnej plamy może zostać użyta przy napisach dekoracyjnych. Związana z płaszczyzną tła działa koncentrująco i budzi zainteresowanie. Niewątpliwie ma ona również wpływ na układ graficzny napisów. Strzałka bywa używana przy napisach informacyjnych. Zazwyczaj jest ona wykonana w kolorach silnie kontrastujących z tłem, np na tle białym – czerwona, na żółtym tle – czarna i tak dalej.

Z kolei znaki przestankowe, którymi posługiwanie się w odniesieniu do konkretnej treści napisu opiera się na prawidłowościach interpunkcji. Forma graficzna owych znaków opiera się na ogólnie przyjętych wzorach, jednakże z tym zastrzeżeniem, ze wielkie znaczenie przywiązuje się do ich estetyki, oraz przystosowania do kroju , wysokości i grubości liter, tak by je zharmonizować z całością napisu. Kropka ma oczywiście najczęściej charakter okrągły, chociaż stawia się ją jako kwadrat, owal. Myślnik z kolei oznacza, że jakiś wyraz zdania jest opuszczony i należy się go domyślać. Wyrazy nie mieszczące się w jednym wierszu podlegają dzieleniu.

© 2013, apgreff. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

apgreff