Tablet – nowy komputer mobilny

Ofensywa tabletów

YouTube Preview ImageCzy jest ktoś, kto prognozował to, co dzieje się w segmencie tabletów pod koniec roku 2012? Co prawda rynek zaczęły zalewać telefony dotykowe typu smartfon, jednak któż by takiej szansy upatrywał dla tabletu?. Czy ktokolwiek rokował tabletowi powodzenie?. Pewnie jedynie spece mieli świadomość, co w trawie piszczy.. Rok 2012 już pobił o kilkaset procent to czego się spodziewano, ale to dopiero początek. Media prognozują, że rok następny będzie jeszcze lepszy dla tabletów.

Co było przyczyną rynkowego boomu?

Co się stało, że tablet aż tak “zawojował” rynek? Co skusiło dotychczasowego użytkownika peceta do zakupu tableta? Odpowiedź na to pytanie trudno zawrzeć w jednym zdaniu. Rynek potrzebował komputera, który będzie niezbyt wielki (mniejszy od netbooka), będzie lekki, no i będzie długo trzymał na baterii. Coś takiego w tablecie udało się osiągnąć. Dostaliśmy urządzenie spełniające wszystkie wyliczone wymagania. Waga tabletu, to dużo poniżej kilograma. Chodzi o tablet z wyświetlaczem dziesięcio-calowym. A jak wykazały testy przeprowadzone przez samych użytkowników bateria tabletu przy pełnym obciążeniu wytrzymuje nawet 8 -10 godzin. Możemy wymienić kilka tabletów, które mają tak dobre baterie: Samsung Galaxy, Asus Transformer, czy Kiano Pro 10 Dual

System operacyjny Android

Wiele osób jest przerażonych, kiedy z dotychczasowego użytkowania Windowsa każe im się nagle poruszać po systemie Android. Ratunkiem dla nich może być wejście na rynek najnowszego produktu Microsoftu, czyli tabletu Surface z systemem operacyjnym Windows 8. A propos OS Android możemy szczerze przyznać, iż jest to system nie bardziej skomplikowany od Windowsa. Android również oferuje podział na foldery, pliki i tutaj także możemy korzystać z pakietu biurowego. Co prawda dostępne programy biurowe nie są aż tak rozbudowane, jak Word, Excel, czy Powerpoint, ale jak stwierdzili użytkownicy – do podstawowych zadać w zupełności wystarczy.

Internetowy market – Google Play

Już możemy powiedzieć, iż hitem okazał się market, jaki jest dostępny z poziomu platformy Androida. Na początku określany Android Marketem, w kwietniu 2012 przyjął nazwę Google Play. Microsoft nigdy nie oferował czegoś podobnego z poziomu Windowsa. Na pewno nie do tego stopnia. Jak podają statystyki – ilość programów w Google Play jest szacowana na ponad 650 tys. i ciągle rośnie. Statystycy podają nawet, że z poziomu OS Android mamy już do dyspozycji więcej aplikacji, aniżeli użytkownicy iPada ze sklepu AppStore. Ze sklepu GP możemy pobrać bardzo wiele aplikacji darmowych jak np. gra Angry Birds, czy pakiet biurowy King Soft Office. Niektórzy userzy mówią, iż można doskonale się bawić programami darmowymi. A jeśli chodzi o płacenie, to ceny nie są wygórowane, rzędu kilku, kilkunastu, czasem kilkudziesięciu złotych. Jak ktoś chce najnowszy hit – zapłaci może ciut więcej

Klawiatura do tabletu

W jaki sposób piszemy na tablecie? Otóż po kliknięciu np. w okno wyszukiwarki klawiatura pojawia się na ekranie. Wtedy możemy wklepać to, co chcemy operując palcem po wyświetlaczu. Za pewien dyskomfort użytkownicy uznali to, iż klawiatura przesłania pół wyświetlacza w momencie pisania na niej. Jeśli nam to nie za bardzo odpowiada, wówczas możemy skorzystać z klawiatury tradycyjnej, którą dokupujemy osobno, i dołączamy do tabletu.

Porównanie iOS do Androida

Rok 2012 skończy się jeszcze kilkunastoprocentową przewagą, jeśli chodzi o udział w rynku tabletów na korzyść iPada. Dokładnie kształtuje się to na poziomie 65% dla iPada, a pozostające 35 % dla komputerów mobilnych z OS Android. Jednak specjaliści wróżą, że jest wyłącznie sprawa czasu ( następnego roku?), kiedy OS Android wyprzedzi w udziałach rynkowych wielkiego iPada . Decydującym czynnikiem będzie pewnie cena. Chociaż, czy tylko cena odegra wiodącą rolę?

© 2012 – 2014, pozorek525. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

pozorek525

2 komentarze do “Tablet – nowy komputer mobilny

  1. Pingback: RDFD Plan
  2. Pingback: Keygen

Komentowanie niedostępne.