Auta złomowane

Auta złomowane

Jedną z dobrze rozwijającą się obecnie branży jest z pewnością złomowanie aut. Jest na naszych drogach tak ogromna ilość wypadków, tak wiele aut po takich wypadkach nie nadaje się już do naprawy, że każda stacja demontażu nie może narzekać na brak pracy. Profesjonalny auto złom obecnie obejmuje demontaż aut, czyli wykręca się z nich wszystko to, co jeszcze można wykorzystać, a sama karoseria jest złomowana, prasowana i najczęściej sprzedawana do hut.
Największym odbiorcom złomu są Chiny, w ich hutach złom jest przetapiany na stal, która później jest wykorzystywana najczęściej do budowy statków. Wiele stacji demontażu prowadzi skup aut powypadkowych właśnie po to by pozyskać z nich części zamienne, które później są sprzedawane na szrotach lub w komisach samochodowych. Coraz mniej się opłaca naprawa aut powypadkowych, szczególnie tych silnie uszkodzonych. Często części z nich pozyskane mają większą wartość niż takie auto w całości. W ten sposób na rynek wtórny trafiają felgi używane, części zamienne, które są znacznie tańsze niż nowe, a są równie dobre, równie długo jeszcze mogą posłużyć nowemu właścicielowi. zobacz http://demot.pl/page/index/title/stacja_demontazu_pojazdow
Tak duża ilość rozbitych aut, często prawie nowych, przekłada się na korzyść właścicieli aut kilkuletnich, którzy jeżdżą znacznie uważniej, bezwypadkowo, a którym czasem zdarza się jakaś awaria mechaniczna auta. W ten sposób mogą oni naprawiać swoje auta częściami używanymi, które jednak mają podobną trwałość jak nowe a często nawet o połowę niższą cenę. Ktoś traci, by inny mógł zyskać. Przy czym najwięcej zyskuje właściciel stacji demontażu aut. Nie dość bowiem, że zarabia na sprzedaży odzyskanych różnych części zamiennych, to jeszcze korzystnie sprzedaje złom, którego już nie można wykorzystać powtórnie. Smutne, że tak wiele osób bez zastanowienia tak mocno wciska gaz.

© 2012 – 2015, cubus. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

cubus