Zumba – sposób na piękną sylwetkę

Szał zumby nie ustaje. Choć wielu twierdziło, że moda na taneczny aerobik, jak niektórzy określają zumbę, przeminie tak samo szybko, jak się zaczęła, to wszystko wskazuje na to, iż się mylili. Od wielu miesięcy przybywa kobiet, które z chęcią ćwiczą przy latynoskich rytmach. Gdzie zatem tkwi sekret popularności tej aktywności fizycznej?

Jak wiadomo, najlepszą reklamą jest rekomendacja, a w przypadku zumby, kobiety polecają ją swoim przyjaciółkom bez zastrzeżeń. Przyjemna forma ćwiczeń, która daje efekty, jest bez wątpienia czymś, czym warto się podzielić z bliskimi koleżankami.

Twórca zumby, Alberto „Beto” Perez, zapewne nie podejrzewał, że jego pomysł na to, by połączyć ze sobą ćwiczenia aerobowe oraz kroki różnego typu tańców latynoamerykańskich wzbudzi taki entuzjazm wśród płci pięknej. Moda na zumbę pokonała bowiem granice Kolumbii, gdzie się narodziła i szybko przedostała się do Europy. Co powoduje, iż kobiety uwielbiają zumbę? Układy ćwiczeń nie są zbyt trudne czy obciążające, co sprawia że treningi stają się zabawą, podczas której panie w każdym wieku mogą rozładować kumulujący się w nich stres.

Przy okazji wiadomo, że nic tak nie łagodzi obyczajów, jak muzyka, a co dopiero latynoskie rytmy, które wręcz porywają do tego, by zacząć się ruszać. Zumba jest więc przyjemna i niezbyt trudna, a co do tego skuteczna. Kto by pomyślał, że godzinny trening pozwala na spalenie nawet 700 kcl!!! Trzeba przyznać, że wobec tych faktów, nie należy się dziwić, iż salony fitness i studia tańca tworzą dodatkowe grupy treningowe, gdyż liczba kobiet, które są zainteresowane zumbą, wcale nie maleje. Pozostaje zatem zadbać o wygodny strój, namówić przyjaciółkę i biec na trening w rytmach latino, by zdobyć smukłą sylwetkę.

© 2012, matylda. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

matylda