Czy tenis ziemny oraz squash są do siebie podobne?

Rakieta do squasha
Tenis ziemny powstał ok. 1859 roku w Wielkiej Brytanii, squash natomiast ok. 1920 roku w Ameryce. Do uprawiania obydwu dyscyplin potrzebujemy rakiety tenisowej lub rakiety do squasha oraz kortu. Okiem przeciętnej osoby zawodnicy z obu dyscyplin wykonują wręcz identyczne czynności- uderzają piłeczkę.

Squash został zainicjowany przez więźniów, jednego z amerykańskich więzień, dwóch więźniów zaczęło odbijać piłeczkę o ściany prostokątnego więzienia i stwierdzili, że jest to bardzo dobra zabawa. Do tej gry została dodana jeszcze rakieta do squasha oraz bardziej szczegółowe zasady, określające także wymiary kortu.

Squash jest jedynie pozornie podobny do tenisa, używamy tam jednego uchwytu do wszystkich uderzeń, dzięki czemu nie ważny jest rozmiar rączki rakiety. Serwis w tenisie oraz w squashu także są zupełnie różne. W tenisie wykonuje się go zza głowy, a w squashu od dołu. Kort tenisowy i do squasha różnią się całkowicie, w squasha gra się na jednej połowie kortu tenisowego i jest on obudowany z każdej strony- przypomina celę więzienną o przeźroczystych ścianach. W squashu trzeba wykonać szybszy zamach niż w tenisie ale piłka stawia mniej oporu, dlatego też rakieta tenisowa jest cięższa i większa od tej do squasha.

Ostatnimi czasy squash stał się bardzo popularny, prawdopodobnie dzięki mocnej reklamie ze strony mediów oraz centr handlowych, którym łatwiej jest wybudować wewnątrz kort do squasha niż do tenisa. Istnieje także duże prawdopodobieństwo, że w ciągu najbliższych kilkunastu lat squash prawie całkowicie wyprze tenis ziemny.

Squash i tenis ziemny są zupełnie różnymi dyscyplinami sportu łączy ich jedynie rakieta tenisowa i rakieta do squasha, które są podobne. Uderzenia, ruchy i zasady w obydwu dyscyplinach są jednak zupełnie różne i nie można ich ze sobą utożsamiać.

© 2012 – 2014, www.efficientsolutions.pl. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

www.efficientsolutions.pl