Orbitrek – sposób na skuteczne odchudzanie

Zwykle o zrzuceniu nadmiaru kilogramów mówimy w porze wiosennej. Czekamy na lato, na urlop – a w tym czasie chcemy wyglądać jak najlepiej, gdyż ubrania odsłaniają najwięcej. Sukienki, stroje kąpielowe, opalanie na plaży… Ale czy nie jest prawdą, że o poprawie sylwetki zdarza nam się myśleć przez cały rok, jeżeli niekoniecznie jesteśmy z niej zadowolone?

Nie ćwiczymy zazwyczaj z klasycznej przyczyny, która zwie się: lenistwo. Bez niego życie stałoby się zdecydowanie prostsze, jednak większości z nas niezwykle trudno się z nim zmagać. Sprawdzona jest technika drobnych kroczków, przez które udaje się nauczyć pokonywania tej słabości. Temat dotyczy nie tylko sportu, jednak na nim skupiamy się w naszym krótkim artykule. Pierwszy krok = plan: co chcemy osiągnąć? Zakładamy, że zależy nam na poprawie kondycji i sylwetki. Nie musimy natychmiast biec zapisywać się na siłownię, squasha, aerobic i stawiać w domu urządzenia typu atlas. Ale powiedzmy: odwiedzamy sklep sportowy – i to jest kolejny kroczek naszego projektu.

W domu stawiamy Orbitrek – ponieważ wydaje się on tym sprzętem, za sprawą którego możemy osiągnąć oczekiwane efekty. Czynnikiem mobilizującym stają się wówczas dwie główne rzeczy: zainwestowałyśmy w to pieniądze i do tego widzimy nasz zakup na co dzień. Na początku zapewne uda nam się trenować regularnie. Później rozpoczniemy szukanie wymówek, które podpowiadać nam będzie lenistwo. Musimy się z nim zmagać, używając solidnych argumentów, takich jak: Jeśli postanowiłam odwiedzić sklep sportowy, zrobiłam zakupy, no to wyraźnie chcę regularnie trenować.

Próbujmy mówić sobie o tym za każdym razem, gdy będzie wyznaczony czas na ćwiczenia… a nam nie będzie się chciało. To się sprawdza, ponieważ po czasie zwyczajnie mamy dosyć tego, co same sobie mówimy. Aby dołujące myśl typu „Po raz kolejny przegrałam z samą sobą!” wyrzucić z głowy, musimy trenować. Po czasie wejdzie nam to w nawyk – i dodatkowo oprócz korzystnego wpływu na formę i sylwetkę, zaczniemy zauważać pozytywne działanie na samopoczucie. Zamiast narzekania, zjawi się docenianie samej siebie: „Jednak potrafię systematycznie ćwiczyć oraz dbać o siebie – Dałam radę!”

© 2014, invisio. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

invisio