Na desce i nartach

Ośrodki wypoczynkowe zimowe to w naszym kraju wciąż rozwijająca się branża. Mimo to, jest już kilka miejsc, które warto odwiedzić, gdy lubimy aktywny, zimowy wypoczynek. Przede wszystkim warto zwracać uwagę na to by w ofercie takiego ośrodka było zaznaczone, że nawet, gdy brakuje pokrywy naturalnej, stoki są naśnieżane, inaczej wcześniej zarezerwowany wypoczynek może nie być tak przyjemny, jak byśmy tego oczekiwali.
W ostatnim czasie zdarzają się zimy z bardzo kapryśną aurą. Poza tym powinny być stoki do snowboardu, obecnie jazda na desce jest coraz bardziej popularna, szczególnie wśród młodszych osób. Snowboard jest taką dyscypliną, którą warto uprawiać na osobnym stoku niż zdominowanym przez narciarzy. Ogólnie dobrze, gdy ośrodek oferuje kilka stoków tak, by nie było na nim zbyt tłoczno, tak by wszyscy mogli z nich korzystać bez wpadania na siebie. Chyba nic nie ma gorszego, niż zatłoczony stop po którym nie można praktycznie w ogóle się poruszać albo co chwila, ktoś na ciebie wpada, potrąca cię itp. Ośrodki dbające o renomę nie dopuszczają do takich sytuacji. Dbają o to by tak dopasować liczbę gości, by bez trudu chętni mieścili się na podlegających ośrodkowi, stokach.
Oczywiście w tym wszystkim nie może zabraknąć również miejsc takich, gdzie ćwiczyć jazdę mogłyby osób, które  dopiero uczą jeździć. Kursy narciarskie to jeden z podstawowych punktów oferty w ośrodkach zimowych, przecież nie każdy, kto chce aktywnie wypoczywać w zimie, umie jeździć na nartach, wielu najpierw musi się tej sztuki nauczyć. By było to możliwe trzeba najpierw zacząć od kontaktu z instruktorem i niewielkiej górki, dopiero później można się porywać na większe zbocza, gdzie stopień trudności jest zdecydowanie wyższy i potrzeba już na nich jako takiej wprawy w jeździe na nartach.

© 2012, vezyr. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

vezyr