Co zobaczyć w Mediolanie?

Co zobaczyć w Mediolanie?

Co zobaczyć w Mediolanie?

Mediolan – włoska stolica mody i sztuki, jednocześnie stolica Lombardii. W Mediolanie znajdziemy wiele dzieł i zabytków będących pozostałościami po zarówno dawnej, jak i nie tak odległej przeszłość. Co warto zobaczyć w mieście designu?

Zabytki robiące wrażenie

Jednym z triumfalnych symbolów świetności Włoszech jest katedra Duomo di Milano, będąca największych tego typu budynkiem w całym kraju. Wejść można na sam dach, z którego rozpościera się piękna i rozległa panorama na całe miasto. Sama katedra posiada również bardzo ciekawą i urozmaiconą architekturę. Jej fasada składa się z wielorakich płaskorzeźb oraz gargulców. Będąc w Mediolanie nie możemy ominąć jednej z najbardziej znanych oper, czyli La Scali. Wrażenie robi zwłaszcza przestronne wnętrze. Naprzeciwko La Scali znajduje się natomiast słynna galeria Vittorio Emanuele II, która mieści się w XIX-wiecznym budynku, a jej znakiem rozpoznawczym jest duża kopuła wykonana ze szkła oraz żelaza. Poszczególne części galerii kiedyś służyły jako kamienice. Obecnie mieszczą się w nich butiki i sklepy znanych projektantów mody, kawiarnie oraz księgarnie.

W celu poznania odrobiny sztuki

W Mediolanie warto zobaczyć Zamek Sforzów. Przed wejściem można odpocząć chwilę przy dużej fontannie – oczywiście jeśli znajdziemy miejsce, bo Mediolan to jedno z najczęściej wybieranych miejsc na wakacje we Włoszech, a w upalne dni fontanny są wręcz oblegane. Zamek otacza fosa, niestety bez wody. Jednak w głębi dziedzińca znajdziemy muzeum, a w nim prawdziwą perełkę – Pieta Rondanini, czyli rzeźba Michała Anioła. Prosto z Zamku Sforzów możemy przejść do parku Sempione, który jest bardzo przyjemnym miejscem na piknik.

Czas na zakupy!

Mediolan to światowa stolica zakupów, szczególnie tych odzieżowych. W tym celu warto wybrać się do Quadrilatero d’Oro, czyli czterech ulic, które razem tworzą kompleks ulic z butikami najsłynniejszych projektantów na świecie. Bardziej przystępne cenowo są natomiast sklepy znajdujące się w okolicach Corso Buenos Aires.

© 2018, admin. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

admin