Agroturystyka

Urlop i wakacje zawsze nam się dobrze kojarzą, nawet jeśli wypoczynek odbiega od ideału, nie jest to aż tak ważne, gdy mamy okazję oderwać się od codzienności, i wreszcie zapomnieć o codzienności. Najczęściej wypoczywamy w miejscach popularnych turystycznie, latem najczęściej nad morzem, zimą w górach.
Na ciszę nie mamy w takich miejscach raczej co liczyć, ze względu na znaczne sezonowe przeludnienie, jednak jest to dla nas mało ważne gdy na pierwszym planie mamy tak urokliwe miejsca. Lubimy wypoczywać tam, gdzie dużo się dzieje, gdzie pod turystów jest przygotowana cała infrastruktura zapewniająca nam atrakcje i wygodę. Latem wygrzewamy się więc za dnia na plażach, wieczorami spacerujemy deptakami, kupujemy masę pamiątek, odwiedzamy liczne punkty gastronomiczne.
Wypoczynek powiązany z takimi atrakcjami oceniamy jako udany i zadowalający nas. Dla lubiących cisze, powstaje za to coraz więcej ośrodków wypoczynkowych o charakterze ekologicznym, gdzie spokój i kontakt z naturą jest najważniejszy. W takich ośrodkach urzeka nas często proekologiczny styl życia i maksymalny kontakt z przyrodą, często mamy tam okazję pojeździć konno, samemu łowić ryby które sobie później możemy przyrządzić i wykonywać wiele czynności z którymi na co dzień nie mamy do czynienia, jest to też dobra forma dla amatorów wypoczynku aktywnego. Na tego typu ekologicznych farmach mamy również możliwość kosztowania produktów w pełni z ekologicznych upraw i hodowli. Miejsca te cieszą się coraz większą popularnością jednak jak na razie jest to zdecydowanie droższy sposób wypoczynku niż tradycyjny wyjazd wakacyjny. Za zdrowie jak widać trzeba solidnie zapłacić. Jest to jednak spowodowane głównie tym, że takich miejsc wciąż jest mało, zbyt mało jak na liczbę chętnych a to sprawia, że właściciele utrzymują ceny pobytu na wysokim poziomie. Jednak biorąc pod uwagę, że jako społeczeństwo jesteśmy coraz lepiej sytuowane, coraz więcej z nas jest również stać na takie luksusowe wakacje ekologiczne. Jak na ironie, pobyt na ekologicznej farmie jest częściej droższy niż wyjazd do popularnego egzotycznego kraju, jak na przykład Egipt czy Grecja. zobacz tu

© 2011 – 2014, proad1. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

proad1