Aparatura sterująca w domu

Aparatura sterująca w domu

W naszych domach jest pełno elektroniki, już wjeżdżając na plac przed domem korzystamy z dobrodziejstw automatyki, gdy brama samoczynnie się przed nami otwiera. W domu jest już tylko lepiej. Piec CO jest sterowany automatycznie i bardzo rzadko musimy do niego zaglądać bo wszystko pod kontrolą ma aparatura sterująca. Dzięki temu mamy w domach stałą temperaturę i zawsze ciepłą wodę.
Kolejną instalacją elektryczną jest klimatyzacja, która działa zarówno latem jak i zimą, szczególnie, gdy w domu gotowane są posiłki i trzeba pozbyć się nadmiaru zapachów. Inteligentny dom więc nie jest już pojęciem z książek fantastycznych, lecz czymś z naszego codziennego życia,  czymś jak najbardziej realnym. Oczywiście ta inteligencja bierze się z dobrze zaprogramowanych urządzeń sterujących takimi funkcjami jak właśnie ogrzewanie klimatyzacja, jak i odsłanianie i zasłanianie żaluzji. Otwierane bramy garażowej czy też bramy wjazdowej na posesje. W wielu domach obecnie montowany jest również odkurzacz centralny, które wiążą się z całym systemem przewodów i rur w murach budynku. To wszystko sprawia, że nasze domy są coraz bardziej niezwykłe.
Wyposażenie domu w najnowsze technologie obejmuje również oczywiście systemy zabezpieczające. Oprócz systemu antywłamaniowego jest tu cały zestaw czujników przeciwpożarowych, czujników czadu czy innych trujących gazów. Coraz częściej w domach montowane są również oddymiacze, zraszacze. Wielu, szczególnie młodych rodziców montuje zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz domu monitoring, szczególnie, gdy ich dzieci często zostają pod opieką opiekunki. Problem może być tylko w przypadku, gdy nastąpi awaria zasilania, w wielu domach wtedy robi się zimno a w dodatku czasem źle zaprojektowane systemy blokują otwieranie bram garażowych, gdy staramy się je otworzyć ręcznie lub blokują nam drzwi wejściowe.

© 2012 – 2015, vestafox. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

vestafox