Volvo Construction Equipment MASTERS

Volvo Construction Equipment MASTERS

Volvo Construction Equipment, jedna ze spółek Volvo Group, organizuje właśnie kolejną edycję zawodów Volvo Construction Equipment Masters. Są one przeznaczone dla techników serwisowych i specjalistów od części zamiennych, a zadaniem uczestników jest sprawne diagnozowanie i usuwanie usterek w maszynach budowlanych.

YouTube Preview Image

Volvo CE jest organizatorem tego konkursu już od 1990 r. Pierwsze edycje były przeznaczone dla uczestników indywidualnych. W 1998 r. zapoczątkowano rywalizację w drużynach, a rok później wprowadzono zagadnienia dotyczące części zamiennych. W zawodach mogą brać udział pracownicy zgłoszeni przez autoryzowanych dealerów Volvo CE z całego świata. Konkurs jest więc podzielony na regiony.

Faza eliminacji rozpoczyna się etapem krajowym, następnie regionalnym, a ukoronowaniem całości jest finał w mieście Eskilstuna (Szwecja). W tej chwili trwa oczekiwanie na finał regionalny, do którego trafią też czterej reprezentanci Polski. Przemysław Gębicki, Emil Wieszczyński, Marcin Nawrocki i Cezary Dumania pomyślnie przeszli eliminacje krajowe w podwrocławskich Pietrzykowicach. Teraz zmierzą się z koparkami i ładowarkami w niemieckim Konz.

Choć rywalizacja pracowników serwisu to wyjątkowy pomysł, Volvo nie jest jedynym producentem maszyn organizującym zawody z ich wykorzystaniem. Podobne konkursy dla operatorów organizuje m. in. Case Construction Equipment (Case Rodeo – koparki i ładowarki) i Liebherr (żurawie).

Volvo Group cieszy się zasłużoną sławą nie tylko z powodu organizacji takich zawodów. Volvo CE oraz inna spółka koncernu – Volvo Trucks – zostały ostatnio laureatami prestiżowych nagród za wzornictwo, przyznawanych przez niemiecką organizację if International Forum Design. Nagrody iF Product Design trafiły mianowicie do koparki kompaktowej ECR88D i samochodów ciężarowych setii FH.

© 2014 – 2015, joannam. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

joannam