Volvo Construction Equipment MASTERS

Volvo Construction Equipment, jedna ze spółek Volvo Group, organizuje właśnie kolejną edycję zawodów Volvo Construction Equipment Masters. Są one przeznaczone dla techników serwisowych i specjalistów od części zamiennych, a zadaniem uczestników jest sprawne diagnozowanie i usuwanie usterek w maszynach budowlanych.

YouTube Preview Image

Volvo CE jest organizatorem tego konkursu już od 1990 r. Pierwsze edycje były przeznaczone dla uczestników indywidualnych. W 1998 r. zapoczątkowano rywalizację w drużynach, a rok później wprowadzono zagadnienia dotyczące części zamiennych. W zawodach mogą brać udział pracownicy zgłoszeni przez autoryzowanych dealerów Volvo CE z całego świata. Konkurs jest więc podzielony na regiony.

Faza eliminacji rozpoczyna się etapem krajowym, następnie regionalnym, a ukoronowaniem całości jest finał w mieście Eskilstuna (Szwecja). W tej chwili trwa oczekiwanie na finał regionalny, do którego trafią też czterej reprezentanci Polski. Przemysław Gębicki, Emil Wieszczyński, Marcin Nawrocki i Cezary Dumania pomyślnie przeszli eliminacje krajowe w podwrocławskich Pietrzykowicach. Teraz zmierzą się z koparkami i ładowarkami w niemieckim Konz.

Choć rywalizacja pracowników serwisu to wyjątkowy pomysł, Volvo nie jest jedynym producentem maszyn organizującym zawody z ich wykorzystaniem. Podobne konkursy dla operatorów organizuje m. in. Case Construction Equipment (Case Rodeo – koparki i ładowarki) i Liebherr (żurawie).

Volvo Group cieszy się zasłużoną sławą nie tylko z powodu organizacji takich zawodów. Volvo CE oraz inna spółka koncernu – Volvo Trucks – zostały ostatnio laureatami prestiżowych nagród za wzornictwo, przyznawanych przez niemiecką organizację if International Forum Design. Nagrody iF Product Design trafiły mianowicie do koparki kompaktowej ECR88D i samochodów ciężarowych setii FH.

© 2014 – 2015, joannam. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
Volvo Construction Equipment MASTERS, 9.0 out of 10 based on 1 rating