Pozbywając się starego auta

Pozbywając się starego auta

Kiedyś dosyć dużym problemem było pozbycie się rozbitego auta. Chyba każdy zna takie obrazki, kiedy rozbity wrak rdzewiał gdzieś na parkingu czy też na przydomowej działce. Obecnie na szczęście nie ma już takiego problemu. Jest wiele miejsc, gdzie można oddać taki wrak samochodu. Złomowanie aut http://www.demot.pl/page/index/title/ofirmie jest obecnie również zdecydowanie prostsze od strony formalnej dlatego też więcej osób się na ten krok decyduje.
Zresztą  chodzi tu nie tylko o auta rozbite, do stacji złomowania pojazdów trafiają również pojazdy, które uległy awarii i ich naprawa jest nieopłacalna dla właściciela, lub samochody, które po prostu są już na tle stare i w na tyle złym stanie, że lepiej jest  je zezłomować. Nie jest to tak, że całe auto jest zgniatana i staje się złomem, który później jest przetapiany na stal. Wiele części, szczególnie  z aut rozbitych, trafi ponownie na rynek, jako części używane. W takich miejscach jak szrot jest dużo części zamiennych, które pochodzą właśnie z aut ze złomowanych.
W przypadku starszych modeli aut, szrot jest jedynym miejscem, gdzie można znaleźć części zamienne i akcesoria samochodowe do danego modelu. Dlatego najpierw z samochodów wykręcane jest wszystko to, co jest w dobrym stanie i jeszcze może się przydać do naprawy innego auta a dopiero później reszta auta, czy raczej to co z niego pozostało jest złomowane. Kasacja samochodów to jednak przede wszystkim pozbywanie się problemu rdzewiejących wraków. Nie bez znaczenia jednak jest to, że obecnie bardzo ceni się złom. Dostrzeżono, że korzystniej jest przetapiać złom na stal niż wydobywać rudy żelaza ze złóż. Przede wszystkim recykling metali jest po prostu tańszy niż wydobycie. To właśnie dlatego z parkingów poznikały te mało przyjemne, porzucone wraki samochodów. Zamiast pozwalać im rdzewieć, właściciele pozbyli się problemu, zyskując przy okazji trochę gotówki.

© 2011 – 2015, cubus. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

cubus