Multiroom – centrum sterowania domem

Jeśli posiadamy telewizję cyfrową lub satelitarną, to możemy zdecydować się na usługę Multiroom. Pozwala ona na oglądanie dwóch różnych programów na dwóch różnych odbiornikach. I to odbywa się w ramach jednego abonamentu i oczywiście jest zupełnie legalne. W ten sam sposób nazywana jest możliwość słuchania w całym domu różnych utworów audio dzięki nowoczesnej technologii i domowej automatyce.

Czy usługa taka jak multiroom jest potrzebna? Jeśli domownicy nie mogą się pogodzić co do oglądania wspólnie jednego i tego samego programu, to z pewnością. Jeśli chodzi o słuchanie różnych utworów muzycznych, to także jest bardzo potrzebne, zwłaszcza jeśli domownicy mają inne przyzwyczajenia i upodobania. Ponieważ tworzony jest cały system audio, to przemyślany jest każdy detal. W tym także głośniki naścienne, które dodatkowo uatrakcyjniają wnętrze. Głośniki mogą być także sufitowe. Centrum sterowania jest ukryte a przez to system nie wpływa na estetykę domu. Wygodne jest także sterowanie, które może być wykonywane za pomocą pilota a nawet iPoda.

Multiroom pozwala na to, że nie widzimy irytujących kabli, które po pierwsze nie wyglądają estetycznie, a po drugie mogą zbytnio przykuwać uwagę dzieci, albo ktoś się może o nie potknąć. Tak więc wyeliminowanie kabli z pola widzenia sprawia, że w pomieszczeniu jest nie tylko ładniej, ale także bezpieczniej. Systemy multiroom mogą być centralne albo też zdecentralizowane. W przypadku systemów centralnych, jak sama nazwa wskazuje, wszystko znajduje się w jednym miejscu, przy czym zwykle jest to takie pomieszczenie, które nie służy dziennemu spędzaniu czasu lub nocnemu wypoczynkowi i bardziej przypomina techniczne centrum dowodzenia. W pomieszczeniach jedynie słuchamy muzyki i sterujemy za pomocą pilota. Systemy zdecentralizowane są pod tym względem zdecydowanie bardziej skomplikowane. Możemy oczywiście wybrać zgodnie z naszymi potrzebami i oczekiwaniami.

Multiroom daje ogromne możliwości zarówno jako usługa telewizyjna jak i umożliwienie słuchania nagrań audio. Zdecydowanie uatrakcyjnia przebywanie w pomieszczeniu.

© 2012 – 2014, katarzyna1. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

katarzyna1