Dodatki do sukienek

Dodatki do sukienek

Moda damska ma to do siebie, że zmienia się bardzo dynamicznie. Pocieszające jest tylko to, że zawsze istnieją elementy wspólne. Istnieją drobne tricki czy raczej klasyczne zasady, które pozwalają na stworzenie doskonałej bazy, pod każdą stylizację. Ile razy, taka uniwersalna baza stroju nas ratowała, gdy stawałyśmy przed szafą w panice, że nie mamy co na siebie włożyć?. Mowa tu przede wszystkim o prostych zasadach, co z czym można łączyć. Jakie kolory, jakie materiały czy dodatki zawsze dobrze ze sobą wyglądają. To właśnie ta wiedza pozwala stworzyć zawsze udaną i młodą stylizację.

Najpierw tworzymy bazę, główną oś stroju, a dopiero później dobieramy dodatki. Taką bazą jest np. mała czarna, która jest strojem uniwersalnym, który później, poprzez dobór dodatków, może super elegancki, na wieczorne wyjście, na spotkanie służbowe lub na prywatkę.

Nie znaczy to wcale, że najbezpieczniej jest zakładać czerń i do tego dobierać stonowane lub barwne dodatki. Chodzi tylko o to, żeby wiedzieć, co do czego pasuje, co jest uniwersalne. Nie łączy się grubych, ciężkich materiałów, z delikatnymi dodatkami, i odwrotnie. Suknie wieczorowe powinny być z wysokogatunkowych materiałów, które nie mechacą się ani nie przyciągają drobinek innych materiałów. Suknie nie powinny być również wykonane z materiałów mocno elastycznych. Materiały elastyczne sprawdzają się raczej na prywatki czy wyjścia ze znajomymi.

Należy zachować rozwagę, przy łączeniu kolorów. Najbezpieczniejsze są połączenia bieli z czernią, oraz łączenie tych kolorów z innymi kolorami. Jedynie czerń z granatem nie wygląda zbyt korzystnie. Wiele zależy zawsze od intensywności kolorów, ale paru zestawień lepiej unikać. Czerwień nie wygląda dobrze z pomarańczowym czy żółtym, zielonym, różem, niebieskim. Żółty lepiej nie zestawiać z różem. Niebieski z turkusowym czy fioletowy z pomarańczem, to również kolorystyczne pomyłki. Zawsze warto eksperymentować, szczególnie latem, jednak należy to robić ostrożnie.

Dodatki takie jak buty czy torebka, powinny być w jednym kolorze lub deseniu. Fakturą współgrać ze strojem.

Przy odrobinie wyczucia, naprawdę można stworzyć modną stylizację na każde wyjście. Podstawa to modna baza- suknia a później dobranie odpowiednich dodatków. Znając podstawy, jakimi należy się kierować, czego wystrzegać, nie jest to wcale trudne jak mogłoby się wydawać.

© 2013 – 2015, cubus. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

cubus