Nowy rok w Holandii, czyli jak polscy emigranci odpoczywali po świętach

zwrot podatku HolandiaPolacy, którzy przebywają w Holandii na emigracji tworzą już całkiem pokaźną grupę. Okazuje się nawet, że według niedawno opublikowanych statystyk jesteśmy drugą co do wielkości grupą obcokrajowców w tym kraju. Wielu z naszych rodaków wyjechało do pracy w Holandii już jakiś czas temu i ani myślą wracać do Polski na stałe. Lepsze życie, lepsze miejsca pracy, większe możliwości, no i lepsza przyszłość – to składnia naszych rodaków do zamieszkiwania właśnie w Holandii. Ostatnio nastał czas świąteczny wiec część osób postanowiła przyjechać do Polski, aby spotkać swoją rodzinę i załatwić trochę spraw finansowych i urzędowych. W końcu to najlepszy czas, aby rozliczyć się z holenderskim urzędem skarbowym. Można się wtedy starać o zwrot podatku Holandia i na spokojnie wracać do kraju tulipanów.

Co przyciąga Polaków do Holandii?

Organizacja ich życia jest na bardzo wysokim poziomie. Nie od dzisiaj mówi się, że Holendrzy są bardzo poukładani i nowocześni. Tam podróżuje sie rowerami. Właśnie rower jest najczęściej spotykanym środkiem transportu, co oznacza, że Holendrzy propagują zdrowy tryb życia. Do tego system edukacji jest bardzo rozwinięty. Młodzież i dzieci mają zagwarantowane bardzo dobrze dopasowane zajęcia. System medyczny także jest dobrze rozwinięty. Nic dziwnego, że Polacy do Polski przyjeżdżają tylko w odwiedziny i po zwrot podatku Holandia.

Patrząc na rozwój zachodnich krajów można odnieść wrażenie, że jest to zupełnie inny świat, do którego Polsce jeszcze bardzo daleko. Możemy mieć tylko nadzieję na to, że za przykładem innych europejskich krajów, do których ciągle się przyrównujemy, będziemy mogli kiedyś powiedzieć, że w naszym kraju żyje się lepiej i że nie będziemy musieli emigrować za chlebem.

© 2013, pozycjaseo. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

pozycjaseo