Cywilizacja i wady wzroku

Wraz z rozwojem cywilizacji coraz bardziej niestety powszechne stały się wady wzroku. Nie chodzi tu tylko o to, że zanieczyszczone powietrze temu sprzyja, zdecydowanie częściej to nowoczesne technologie używane bez umiaru powodują to, że nasze oczy tracą zdolność prawidłowego widzenia. Największymi winowajcami są tu komputery i telewizory. Już nawet dzieci spędzają przed różnymi ekranami zdecydowanie więcej czasu niż powinny a co dopiero dorośli. Najbardziej powszechna obecnie jest krótkowzroczność.
Praca przed komputerem, wpatrywanie się w ekran telewizora ze zbyt małej odległości to wszystko sprawia, że nasze oko zaczyna dobrze widzieć tylko to, co jest blisko, zatracając zdolność przestawiania się na patrzenie w dal. Coraz więcej osób więc nosi okulary, soczewki kontaktowe lub decyduje się na zabiegi usuwające problemy ze wzrokiem. Obecnie wiele wad wzroku można wyleczyć właśnie zabiegiem z użyciem lasera jednak jest to uwarunkowane tym, jak duża wada wzroku nas dotyka. Dlatego ważne jest wczesne zdiagnozowanie i ewentualne szybkie zdecydowanie się na taki zabieg. więcej dowiedz się tu
Kliniki okulistyczne przeprowadzające takie zabiegi są obecnie w całym kraju i nie ma najmniejszego w zasadzie problemu, by poddać się takiemu leczeniu. Dla osób obawiających się wszelkich interwencji chirurgicznych pozostają tradycyjne metody korekcyjne. Najczęściej są to obecnie soczewki kontaktowe, które są zdecydowanie wygodniejsze w użyciu, pod warunkiem oczywiście, że przełamiemy się w kwestii ich zakładania. Dla bardzo wielu osób zakładanie i zdejmowanie szkieł kontaktowych to naprawdę duży problem, upływa długi okres czasu nim potrafią do tego przywyknąć. Soczewki są wygodniejsze niż okulary, szczególnie zimą, gdy z dworu wchodzimy do ciepłego pomieszczenia, okulary wtedy zawsze zapanowują, przy szkłach kontaktowych tego problemu nie ma. Jednak więcej czasu trzeba poświęcić codziennej higienie, soczewki trzeba utrzymywać w idealnej czystości przy użyciu odpowiednich płynów.

© 2011 – 2014, vestafox. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

vestafox