Co składa się na ofertę naszej poradni psychologiczno-pedagogicznej?

Co składa się na ofertę naszej poradni psychologiczno-pedagogicznej?

Co składa się na ofertę naszej poradni psychologiczno-pedagogicznej?

Lepiej jest zapobiegać, niż potem leczyć – taka jest dewiza naszej poradni. Dlatego zwracamy się z apelem do rodziców, którzy zauważą u swoich dzieci pewne nieprawidłowości w rozwoju. Im wcześniej rozpocznie się dana terapia, tym szybciej rozwój dziecka ulegnie zrównoważeniu. Potrafimy wykryć, czy maluch jest w przyszłości narażony na dysleksję lub autyzm, a także jesteśmy w stanie opracować udaną i sprawną terapię, która przyniesie spodziewane efekty.

Do kogo kierujemy naszą pomoc?

Specjalizujemy się w leczeniu zaburzeń różnego typu. W naszej poradni pracują profesjonaliści od psychologii, pedagogiki oraz logopedii. Dzięki temu każdy przypadek zaburzeń jest przez nas traktowany z różnych punktów widzenia. Pozwala to uzyskać szerszą wizję na rozwiązanie danego problemu. Oferujemy pomoc dzieciom i młodzieży, u których doszło do wystąpienia zaburzeń takich jak afazja, alalia, dysleksja czy zespół Aspergera. Zajmujemy się także autyzmem. Cały czas współpracujemy ze specjalistami z innych dziedzin, takich jak medycyna, neurobiologia oraz psychiatria. Jesteśmy również na bieżąco z wynikami najnowszych badań w powyższych dziedzinach. Dzięki doświadczeniu oraz dążeniu do poszerzania naszej wiedzy, możemy zaoferować dzieciom najlepsze i skuteczne sposoby leczenia i terapii.

Najpierw jednak diagnoza

Przed podjęciem decyzji o leczeniu potrzebna jest kompleksowa diagnoza, która pomoże określić, na jakim poziomie rozwoju znajduje się maluch. W ten sposób otrzymujemy podpowiedź odnośnie tego, jakie elementy jego umiejętności lub osobowości wymagają pobudzenia. Po diagnozie opracowywana jest indywidualna terapia. Specjaliści pracujący w naszej poradni psychologicznej dysponują środkami, które pozwalają na bardzo wczesne wykrycie dysfunkcji w rozwoju (czasami są to nawet pierwsze miesiące życia dziecka).

Terapeuta będący profesjonalistą

Osobowość terapeuty również posiada duże znaczenie w tym, czy dana terapia przyniesie spodziewany efekt. Nasza kadra pracownicza to specjaliści w swoim fachu, a do tego osoby służące wsparciem i stale poszerzające swoją wiedzę.

© 2018, admin. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

admin